Cvičit a tužit tělo můžeme prakticky každou volnou chvilku, jen mít dostatek příležitostí. Fitness centrum je daleko a nehodláte dvakrát nebo třikrát týdně dojíždět na druhý konec města? Pak je tu řešení v podobě hrazdy na zahradu, jíž oceníte nejen během teplých letních večerů. Posilování s vlastní vahou je dnes stále oblíbenější a jistě vás nepřekvapí, že tradici podobných cviků lze vystopovat až do antického Řecka. Doplňte kliky, shyby a výpady dalšími cvičebními prvky, s nimiž vám pomůže dobře nastavená hrazda a brzy budete mít mnohem lepší kondici.

hrazda na zahradu

Lepší koordinace i vytrvalost, rychle se dostanete do formy

Hrazda je vhodná pro začátečníky i pokročilé, vlastně i bez ohledu na věk, pohlaví nebo stupeň fyzické kondice. Sami si vyberete spektrum cviků, s nimiž začnete, a protože je nabídka hodně pestrá, určitě si vyberete přesně podle svých představ. Venkovní posilovna je prvním krokem k výborné kondici, stačí jen vytrvat ve snažení a cvičit skutečně pravidelně. Nenechte se zmást moderním a často až minimalistickým vzhledem – hrazda na zahradu je víceúčelovým prvkem, na kterém mohou bezpečně a jednoduše cvičit i trochu odrostlejší děti. Silnější svalstvo, zpevnění problematických partií, radost z pokroku. Každý podobný proces potřebuje čas, ale pro cvičení s vlastní vahou nepotřebujete mít doma fitness centrum, stačí venkovní hrazda a pár dalších doplňků.
Nízkonákladové řešení? Zkuste postupovat podle návodu, jak vyrobit hrazdu na zahradu. Stačí kus rovné travnaté plochy, postačí i rozměry zhruba 2,5 x 4 metry. Ve dvou lidech půjde práce určitě lépe a rozpočet nemusí být nikterak vysoký. Obchod s instalatérskými potřebami – spojky, rovné trubky, vruty a lepicí páska – a venkovní posilovací hrazda je pak připravená během jednoho odpoledne, stačí být trochu šikovnější domácí kutil (nebo např. mít kamaráda, který má s tímto typem konstrukcí zkušenosti). A nezapomeňte, každé dřevo potřebuje lak, automaticky mu tím prodloužíte životnost.
 

Víceúčelové řešení? Ale jistě, proč ne…

Byla by určitě škoda využívat jen samotnou hrazdu, když se nabízí i možnost zavěsit na ni gymnastické kruhy a mít tak rázem větší potenciál. Cvičení pak nebude nudit, protože se nabízí mnohem více variant, což bude nepochybně bavit i děti. Pohyb na čerstvém vzduchu nelze vlastně ničím jiným nahradit a posilování v domácím prostředí, bez stresu z přeplněných fitness center, potěší nejen začátečníky, kteří se řadí spíše do tábora introvertů. Hrazda pro děti na zahradu nabídne pevnou ocelovou konstrukci, výškově nastavitelnou tyč a povrchovou úpravu, se kterou vás i vaše děti rozhodně nebudou studit ruce. Certifikáty a různé atesty hrají prim, nezapomeňte se při pořízení nového modelu informovat u prodejce, zda je vše, jak má být!
Aktivní sportovci, ale i ti, kteří chtějí zkusit zatím jen rekreační variantu. Dětem pak stačí konstrukci jen mírně snížit, kovová hrazda na zahradu je víceúčelová a stačí jen několik pohybů, abyste ji přizpůsobili i svým dorostencům. Nemusíte přeci čekat, až se uvolní venkovní hrazda, zacvičte si na vlastní zahradě, a to kdykoliv si vzpomenete (samozřejmě s výjimkou deštivých dnů, kdy to nebude právě pohodlné). Pokud zrovna nebude přát počasí, jsou tu žebřiny do obýváku nebo dětského pokoje, díky nimž se můžete tužit třeba i během chladných zimních večerů.
 

Nebojte se kombinovat více prvků najednou

Venkovní hrazda na shyby je jen začátek, propojit ji můžete i s dalšími součástmi, které jí dodají větší dynamiku. Žebřiny, hrazda, bradla – to vše v jednom velkém modulu, připravené doslova pro celou rodinu. Pak už stačí jen sprcha a ručník, cvičit můžete, jak dlouho budete chtít, podle svých vlastních preferencí. Nikdo vás nebude brzdit, nutit přizpůsobit se otevírací době, obejdete se i bez zvědavých pohledů, které mohou začátečníky znervózňovat.
Díky dvojité hrazdě si mohou hrát dvě děti, bez toho, aby snad mezi nimi došlo k nějaké zbytečné hádce. Povrchovou úpravou můžete zajistit, že dětská hrazda na zahradu může hrát všemi barvami, stačí si jen vybrat! Na první pohled může připomínat jen vhodně rozestavěné tři tyče, zblízka poznáte, o jak bytelnou konstrukci vlastně jde – zkuste si posilovat s vlastní váhou, už jen proto, že jde vlastně o ten nejpřirozenější pohyb ze všech.
 
A jak postavit hrazdu na zahradě? Konstrukce bude pevně zakotvená v zemi a nastavitelná tyč usnadní používání i těm zájemcům o cvičení z řad dospělých, kteří jsou trochu menší postavy. Nebojte, začátky budou hodně zajímavé. Tak hodně štěstí!
 

O tomto diskutuje “Venkovní hrazdy na shyby a posilování na zahradě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *