Hrazda s bradly na zeď 3 v 1

Original price was: 4.690 Kč.Current price is: 3.049 Kč.

Hrazda s bradly 3 v 1 je multifunkční domácí posilovací pomůcka, která vám umožní efektivně provádět řadu klíčových každodenních cviků: shyby, kliky na bradlech, cviky na břicho, a to vše v různých variacích.

5 skladem

Hrazda s bradly 3 v 1 je multifunkční domácí posilovací pomůcka, která vám umožní efektivně provádět řadu klíčových každodenních cviků: shyby, kliky na bradlech, cviky na břicho, a to vše v různých variacích. Tento model díky bočním a předním úchopům a pogumování tyče uprostřed umožňuje cvičení širokým i úzkým úchopem. Nástěnné nástavce v podobě háčků umožňují rychlou přeměnu hrazdy v bradla. Nosnost 100 kg.

Hrazda na zeď

Hrazda na zeď umožňuje spoustu různých cviků, můžete ji využít i v době, kdy venku prší nebo mrzne, případně se vám nechce z různých důvodů do posilovny. Je vhodná do každé domácnosti, zdravý pohyb přeci ještě nikomu neuškodil, a pokud s ním chcete začít, máte výbornou příležitost. Hrazda na zeď je základem pro rodinnou posilovnu, hodí se díky svým rozměrům také do garsonek a jiných menších bytů. Stačí jen najít místo, kde mohou být upevněné a na němž lze bezpečně cvičit. Kout, ve kterém budete tužit svalstvo a také efektivně spalovat kalorie, protože cvičení s vlastní vahou je vyhledávané už od antických dob.

nastěnná hrazda shyby
nastěnná bradla cviky

Podle čeho se orientovat při výběru hrazdy

V první řadě byste si měli ujasnit několik otázek, díky kterým se vám bude rozhodovat podstatně snadněji. Hrazda na zeď vypadá na první pohled jednoduše, ale nabídne vám pestrou paletu klasickou pro streetworkout. Při volbě té správné konstrukce myslete hlavně na nosnost – měla by zde být i malá rezerva, nikdy byste neměli jít úplně nadoraz. Pokud jde o cvičební pomůcku pro celou rodinu, vybírejte hrazdy na zeď podle hmotnosti nejtěžšího člena, který bude aktivně posilovat. Vsaďte na ocel a rozhodně se nezklamete, tento materiál se využívá už celé generace a je velmi spolehlivým. Ke své váze započítejte i např. zátěžovou vestu, pokud si chcete cvičení trochu ztížit, je to vhodná varianta pro středně pokročilé, co se chtějí dostat o další krok dále.

Nástěnná hrazda má samozřejmě i několik alternativ a je jen na vás, pro kterou se rozhodnete. Existují totiž i hrazdy, které se připevní na strop nebo do dveří. První z variant nabízí víc prostoru, druhá pak není příliš náročná na ukotvení. Bude však vyhovovat spíš naprostým začátečníkům a těm, kteří si chtějí zacvičit jen občas. Hrazda na stěnu bude mnohem lepším řešením pro pravidelné cviky, kdy chcete řádně procvičit svaly a mít jistotu, že jste nic nezanedbali.

Nezapomeňte ani na povrchovou úpravu

Když si promyslíte nosnost – a obecně platí, že čím vyšší, tím také lépe – zajímejte se také o povrchovou úpravu. Komaxit je práškovým lakem, jenž se za působení vysoké teploty uchytí na povrchu oceli (nebo jiného kovu) a využívá se v mnoha odvětvích průmyslu. Neškodí životnímu prostředí a zaručuje dlouholetou ochranu. Hrazdy svařené napevno jsou samozřejmě o něčem jiném než ty, které jsou pospojované jednotlivými šrouby. Ty totiž nikdy nezaručí takovou stabilitu, jako jeden pevný kus. Komaxit nebo pozinkování značí také protiskluzový povrch, na což byste neměli zapomínat. Propocené ruce při cvičení mohou být u levnějších modelů bez podobné úpravy problémem číslo jedna.

A kam to přesně bude? Nástěnná hrazda nabízí několik možností, v každém případě byste měli myslet i na okolní prostor – k některým cvikům bude zapotřebí více místa a komoda nebo křeslo v blízkosti budou bohužel překážkou. Uspořádejte si proto životní prostor tak, aby do něj hrazda adekvátně zapadala a měli jste dostatek místa na odpočinek, ale také na cvičení. Času na obojí se jistě najde dost a při výběru rozhodně není kam spěchat. Pořizujete si totiž parťáka, jenž vám pomůže udržet se v kondici a může s vámi být i pěknou řádku let.

Formujte postavu pomoci hrazdy a bradel i v pohodlí domova

Nemusíte nutně chodit do soukromých tělocvičen nebo do parku na workout, zacvičit si totiž můžete i doma. Hrazda na stěnu může mít mnoho variant úchopu, procvičíte břišní i zádové svalstvo, stejně jako bicepsy a tricepsy. Měla by být po instalaci dostatečně daleko od zdi, ať můžete provádět všechny doporučené cviky – měřte proto pečlivě a vyberte tomuto zařízení vhodné místo ve vašem bytě. Nebo také kanceláři, protože využití se meze nekladou a rozhýbat tělo po odpoledni stráveném u počítače jistě vůbec není od věci. Dělejte shyby, protahujte se doslova jako kočka, procvičte co nejvíce svalstva. Cvičení na hrazdě je vhodné pro děti i mládež, ale i seniory, neexistují překážky. Výšku lze nastavit a přizpůsobit, bezpečnému a maximálně komfortnímu cvičení vůbec nic nebrání.

Myslete i na různé doplňkové vybavení, hrazda na cvičení na zeď může být doplněna třeba o gymnastické kruhy a přemýšlet lze jistě i o boxovacím pytli, záleží už jenom na vašich osobních preferencích. Odporová guma má také něco do sebe, zvláště pokud chcete skutečně rozmanitý trénink. Vyšší strop je výhodou, pokud chcete využít potenciál hrazdy skutečně na maximum, v opačném případě se možná budete muset trochu uskromnit nebo přemýšlet o jiné variantě této malé domácí posilovny.

Hrazda je ekonomické řešení pro domácnost

Dnes už pořídíte toto vybavení poměrně levně – pokud nechcete investovat do řady strojů, pak je hrazda na shyby na zeď ekonomickou variantou. Dva nebo tři tisíc korun jsou cenovka za základní model, jenž splní vaše představy o domácím cvičení a s trochou péče také může sloužit i celá dlouhá léta. Nástěnná varianta je vhodná pro ty, kteří mají vyšší hmotnost nebo chtějí cvičit častěji než jen něco mezi „občas“ a „jednou za dva týdny“. Vyrýsování horní části těla, trénink kdykoliv, když na něj zrovna máte čas, chuť a náladu.

A mimochodem, možných cviků jsou desítky. Závěsná hrazda na zeď dobře vynikne i v kombinaci s žebřinami, nástěnnou pak ukotvíte díky pevným šroubům přímo do zdi. Bez vrtačky se tedy v tomto případě neobejdete, ale nebojte se, nepůjde o žádný úkon, který by zdatný domácí kutil nezvládl. Výhodou je, že nástěnnou variantu si ukotvíte ve výšce, co vám bude vyhovovat. Rozmyslete si však umístění dobře, pokud je upevněná, nelze s ní dál hýbat. Přizpůsobte ji proto svým potřebám a výšce, pro děti možná pořiďte do domácnosti ještě jednu hrazdu – místa kolem je rozhodně dost.

Hmotnost12 kg
Rozměry66 × 98 × 47 cm
Znáčka

SUPRAFORT

Nosnost

100 kg

Video

Sestavy Suprafort - prezentační video

Žebřiny pro děti - sport a zábava

Jak zařídit dětský pokoj? Tipy a doporučení

Jak na ploché nohy? 12 cviků na efektivní tvarování klenby u dětí

Pohybová aktivita dětí

Návod – montáž žebřin Atlant N

Návod – montáž žebřin Atlant R

Návod – montáž prolézačky Arachnos N

Návod – montáž prolézačky Minotaur

Návod - montáž prolézačky Veselá louka

Dětské hřiště se skluzavkou JUNO

Cviky pro dospělé – protažení svalů

Cvičení na žebřinách SUPRAFORT

Cviky na nohy a zadek

Cviky na břicho a ruce

Co se stane s žebřinami SUPRAFORT, když je zkusíme zatížit váhou 210 kg?

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Hrazda s bradly na zeď 3 v 1“