Zobrazuji všech 10 výsledků

Multifunkční žebřiny a ribstole na cvičení

V našem sortimentu si můžete vybrat kvalitní multifunkční žebřiny. Všechny multifukkční ribstole mají pevnou kovovou konstrukci a jsou v přístěnném nebo rozpěrném provedení. Žebřiny Vám umožní dokonalé protažení a posílení celého těla. Ribstole mají vysokou nosnost a výběr z několika barev. Příčky žebřin jsou pogumované, mají masážní a neklouzavý povrch.

-30%
+
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Original price was: 12.190 Kč.Current price is: 8.480 Kč.

Dětské žebřiny přístěnné, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-33%
+
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Original price was: 12.490 Kč.Current price is: 8.380 Kč.

Dětské žebřiny rozpěrné, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-20%
+
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Original price was: 16.890 Kč.Current price is: 13.512 Kč.

Žebřiny se šplhací síti, přístěnné, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-7%
Original price was: 19.900 Kč.Current price is: 18.507 Kč.

Rozpěrná prolézačka s ručkovacím žebříkem, šplhací síti, hrazdou, kruhy, lanem a basketbalovým košem

-20%
+
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Original price was: 17.190 Kč.Current price is: 13.752 Kč.

Prolézačka se šplhací síti, rozpěrná, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-15%
Original price was: 9.590 Kč.Current price is: 8.152 Kč.

Žebřiny s hrazdou, přístěnné

-15%
Original price was: 13.790 Kč.Current price is: 11.722 Kč.

Oboustranné žebřiny, rozpěrné, s hrazdou, kruhy, lanovým žebříkem a lanem

-20%
Original price was: 13.680 Kč.Current price is: 10.944 Kč.

Žebřiny s bradly a hrazdou, přístěnné. Bradla sklápěcí

-20%
Original price was: 13.880 Kč.Current price is: 11.104 Kč.

Ribstol s bradly a hrazdou, rozpěrný. Bradla sklápěcí

-15%
Original price was: 9.790 Kč.Current price is: 8.322 Kč.

Ribstol s hrazdou, rozpěrný


Multifunkční ribstole na cvičení

Vytěžit doslova z minima maximum? Žebřiny nejsou jen nějakými obyčejnými pár kousky dřeva, jde o velmi důmyslné zařízení, s nímž si užijete poměrně pestrý trénink i během deštivého sobotního odpoledne. Nechce se vám do posilovny, street workout je daleko, nejraději byste se nešli projít ani na zahradu. Ale v pohodlí obýváku nebo ložnice můžete cvičit vlastně úplně kdykoliv, v tom tkví největší výhoda žebřin. Velká odolnost díky práškovým barvám, které jsou netoxické, to je už moderní standard. Výhodou je pak i to, že s podobnou povrchovou úpravou vám nebudou klouzat propocené dlaně.

Uplatnění najdou snad v každé domácnosti

Rozhodli jste se cvičit, dělat něco se svou postavou, změnit životní styl a tím i sebe. Jak začít? Po malých krocích, samozřejmě – ale také nijak neotálet, protože pokud se k pohybu neodhodláte, neexistuje mobilní aplikace, která by zvládla podobnou fyzickou aktivitu za vás. Rotoped, eliptický trenažér nebo činky, to vše je v pořádku, ale popřemýšlejte i o multifunkčních žebřinách. V poměru k tomu, kolik vlastně zaberou místa, jsou v pravém slova smyslu tělocvičnou.

Zatímco žebřiny jsou základem, můžete si k nim navolit další vybavení podle svých preferencí. Co třeba posilovací lavice? Byla by také škoda nevyužít potenciál hrazdy, na kterou lze zavěsit například i kruhy. Nebo potřebujete stojan na dřepy? Multifunkční žebřiny se přizpůsobí očekávání, silový a vytrvalostní trénink si tak užijete i v menších bytech. Možná působí na první pohled retro, ale právě s nimi platí, že v jednoduchosti je krása. Ušetříte na investicích do posilovny, která by zabrala celou místnost. Takto vám postačí jen širší stěna a minimum prostoru. Kovová varianta je sázkou na jistotu, překližka má velmi malou nosnost i životnost. Pro milovníky přírody může být řešením dřevěný masiv, nejlepší volbou je potom buk, ale za ekonomickou variantu platí i borovice (zde ale pozor na zatížení).

Kovové multifukční žebřiny nabídnou široký výběr

Mnohem větší nosnost než u překližkových, zaručená stabilita. Pokud si dobře vyberete, tedy vsadíte na ocel a nebude vám zatěžko za její kvalitu připlatit, dostanete vybavení, které můžete používat i dlouhé roky a jež je prakticky bezúdržbové. Multifunkční žebřiny jsou klasikou ve světě fitness, s expandérem nebo posilovací lavicí si na nich můžete užít desítky různých cviků a procvičit prakticky každou svalovou skupinu vašeho těla.

Výhodou je také snadná instalace, ať už zvolíte masivní dřevěné nebo kovové žebřiny, rozhodně nemusíte trávit celý den s vrtačkou a jiným nářadím. Plánek je připravený, snadno se v něm zorientujete, šrouby a další materiál dostanete současně s produktem. A pak už stačí jen volný čas a trochu zručnosti domácího kutila. Vsadit můžete i na kombinaci dřeva a kovu, kde bude poměr ceny a výkonu pořád velmi dobrý.

Jaký je rozdíl mezi dřevěnou a kovovou hrazdou u multifunkčních žebřin? • Dřevěné hrazdy bývají obvykle velmi robustní. Nelze si ale nastavovat konkrétní polohu tyče. • Kovové hrazdy nabídnou větší nosnost a polohu tyče si lze přizpůsobit naší osobní potřebě. • Odnímatelná hrazda nebo hrazda, co je napevno? Druhá varianta je jistě bezpečnější. • Nosnost je obvykle jasně daná – kovové modely ji mohou mít až 150 kg, dřevěné cca 120 kg.

Dbejte na bezpečnost, zajistěte žebřinám prostor

Samozřejmě, jde o vybavení do bytu, které je poměrně skladné a nevyžaduje speciální místnost. Posilovna pro domácí využití, s níž si užije celá rodina, dalo by se jednoduše říci. Pokud ale instalujete multifunkční žebřiny do dětského pokoje, ložnice či obýváku, musíte mít jasno nejen o přesném umístění, ale také o tom, že kolem této cvičební pomůcky bude zapotřebí i dostatek volného prostoru. Minimálně jeden metr bez komody, košíku, ostrých hran nebo například oken, v okolí žebřin je nutný volný prostor, jinak budete omezení při cvičení a v krajním případě může dojít dokonce i k úrazu.

Pečlivě měřte – strop určuje výšku, přemýšlejte i o šířce žebřin, na trhu jsou různé varianty a obvykle se setkáte s rozptylem mezi 60 a 80 centimetry. Výška je pak nejčastěji zhruba 2,5 metru, obecně je k dispozici zhruba 230 až 280 centimetrů. Model, jenž je určený pro děti a dospívající, může být ještě menší. Přemýšlejte kromě výšky a šířky i o hloubce, ta bude závislá i na prostoru místnosti. Pokud musíte najít kompromis, nebojte se, hloubka zhruba 10 až 15 centimetrů je také možná. Průměr, který ale v domácnostech vídáme nejčastěji je zhruba 20 až 25 cm. Pokud se nemusíte při výběru omezovat a místnost je poměrně velká, není důvod spořit každý centimetr – odměnou vám bude totiž nejen pohodlnější úchop. Přemýšlejte v neposlední řadě i o počtu příček a jejich rozestupech.