Přiznejme si to – děti nevycházejí z domu tak, jak bývaly. V dnešní době většina rodičů nenechává děti běhat po škole tak dlouho, dokud se nesetmí. Dříve se téměř očekávalo, že jsme se před večeří vrátili domů špinaví a unavení.
 
Dnes musíme své děti prakticky nutit ven. Problémy, jako je nárůst obezity a diabetu, kterému ale lze zabránit, jsou způsobeny především novým sedavým životním stylem našeho dítěte. Mají iPady, videohry a tisíce televizních pořadů, které upoutají jejich pozornost 24/7. Není třeba chodit ven, protože vše, co potřebují, je na dosah pouhým kliknutím. To je důvod, proč venkovní sporty jsou potřeba více než kdy jindy. Je na čase, abychom naše děti z gauče dostali a dali jim čerstvý vzduch. Existuje mnoho výhod, které se dítě může naučit z týmového sportu, které se nemůže naučit nikde jinde.
týmový sport pro děti fotbal

Fyzické povědomí

Díky technologii jsou média dostupnější než kdykoli předtím. Rekonstruované reklamy vytvořily modely, které jsou realitě cizí, neustálá pozornost zaměřená na vzhled celebrit drolí sebevědomí a sociální média, jako je např. Instagram, pokřivují mysl našich dětí na rozdíl od dřívějších dob. Ekonomika zaměřená na pozornost vede k chronickým depresím u našich dětí s trvalým dopadem na jejich vlastní hodnotu.  

Týmové sporty učí děti, aby si uvědomovaly své tělo úplně jiným způsobem. Učí je, že jejich tělo je jejich a nikdo jiný nemůže je soudit. Dozví se nejen, jak si udržet své zdraví, ale i důvěru v to, že mají kontrolu nad svým zdravím.

týmový sport pro děti hockey

Disciplína

Nikdo se nenarodí disciplinovaný. Pokud je nezapojíte do sportu nebo koníčku, který vyžaduje nácvik a soustředění, vaše děti se nikdy nenaučí, jak se něčemu věnovat. Děti samozřejmě chtějí dělat, jak se jim zlíbí, ale je důležité se naučit, jak čelit a překonávat obtíže. Jemný tlak na to, aby byli zapojeni do týmového sportu, jim dá jistotu, že mohou překonat jakoukoli překážku, která jim brání. Toto myšlení je přirozeně povede k úspěchu později v životě.

Lidské dovednosti

Ať už hrají fotbal, basketbal nebo volejbal, týmové sporty vás nutí jasně komunikovat se svými spoluhráči, abyste vyhráli. Vaše děti se naučí týmovou práci a cenné dovednosti spolupráce, které jim pomohou v reálném světě, včetně kariéry a vztahů. Zdravý tým má zdravé vztahy – výšky a minima sportu vytvoří silné trvalé pouto, které s nimi bude nést po celý jejich život. Další dovednost, kterou vaše dítě získá, je, jak budovat morálku. Spoluhráči si nemohou dovolit urážet navzájem, jinak celý tým utrpí. Budování morálky prostřednictvím povzbuzení pomůže vašemu dítěti naučit se empatii a budovat schopnost potěšit ostatní.
 
týmový sport pro děti fotbal pro kluky

 

Odpovědnost  

Jakmile se vaše dítě připojí k týmu, zjistí, že musí spolupracovat. Nezpracovaný talent vašeho dítěte nestačí k tomu, aby tým zvítězil. Děti se staly členem mnohem větší jednotky, která vyžaduje, aby pracovaly s ostatními. Nemohou to být jen pasivní jednotlivci, nebo bude trpět celý jejich tým. Pokud nebudou důsledně trénovat, celý tým selže. Praxe skutečně dělá dokonalost a na konci dne žádný trenér nebo rodič nemůže je nutit, aby pracovali tvrději než oni sami. Zjištění, že jsou zodpovědní za přispívání k vítězstvím a ztrátám týmu, vytvoří pilnost a integritu.

Je vaše dítě připraveno připojit se k týmovému sportu? Pak je čas sehnat mu správnou výbavu. Chcete, aby vaše dítě vystupovalo podle svých nejlepších představ, a to nemůže udělat bez vhodného vybavení.

Navíc, pokud chcete pomoct díteti ve fyzickém vývoji, můžete mu zařídit pokoj ve sportovním stylu s dětskými žebřinami.
 
 
interiérová prolézačka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *