Holdovali mu už antičtí Řekové a rozhodně věděli proč! Je nejjednodušší, nepotřebujete k němu žádné složité stroje, nabízí se možnost cvičit v pohodlí domova, svým vlastním tempem a s naprostým klidem, vnějším i vnitřním – což je velmi důležité nejen pro začátečníky. Mimochodem, když už jsme u toho začátku, zkuste to třeba ještě dnes. Mezi cvičení s vlastní váhou se počítají i kliky, shyby nebo dřepy a výpady, tedy věci v podstatě velmi jednoduché…
cvičení s vlastní váhou muž cvičí

Hubněte nebo se udržujte v dobré kondici pomoci cvičení s vlastní váhou

Snadné cviky, kvůli nimž nemusíte do fitness center. Když bude venku hezky, zacvičíte si i na zahradě, pokud bude pršet, tak doma na žíněnce. Domácí cvičení s vlastní váhou je vůbec nejlepší i když chcete shodit přebytečná kila a nehodláte při tom budit pozornost ostatních, která by vás mohla spíše demotivovat. Statický klik, který zpevní střed těla a břišní svaly, ale také výpady s výskokem, které jsou zaměřené spíše na dolní část postavy.
 
Vhodné cvičení s vlastní váhou pro ženy jsou třeba tzv. vysoká kolena. Redukce břišního tuku, zlepšení proudění krve, cvik samotný je technicky spíše nenáročný, a přesto pomůže spálit velké množství kalorií. Zkuste i kliky, které zbytečně nedělte na pánské a dámské, stačí v zásadě jedno jediné – nemít pokrčené nohy. Mezi ideální cvičení s vlastní váhou pro muže patří například dřepy s výskokem nebo výpady do strany, zvané též „side lunge“.
soubor cviků velký

Pravidelně – a pokud možno také intenzivně 

Cvičení s vlastní váhou těla vyžaduje čas, ale nenechte se mýlit, protože nemusíte věnovat této pohybové aktivitě deset hodin týdně, abyste viděli okamžitý efekt. Lepší bude, když si na cviky zvyknete s železnou pravidelností a dáte si reálná předsevzetí, jinak totiž skončíte už po pár dnech nebo týdnech. Krátký a intenzivní trénink je pro začátek ideální, frekvence dvakrát týdně bude na úvod jistě vhodnější, zvláště pokud začínáte doslova od nuly. Zátěž nebo tempo upravujte jen velmi pozvolna…
 
Efektivní plán pro cvičení s vlastní váhou počítá s přiměřeností, ale také vytrvalostí. Pokud skončíte, zvláště při snaze zhubnout vás může zaskočit jojo efekt, svaly se musí také pravidelně udržovat, jinak zákonitě ochabují. Pro začátečníky je právě tento typ cviků nejvhodnější, rovnoměrně totiž pomůže zpevnit celé tělo. Cvičení se zátěží počká na dobu, až budete opravdu připraveni. Sami poznáte, že bylo jen dobře, když jste nic neuspěchali, zejména v začátcích. 
 

Monotónní cvičení prakticky nemá žádný smysl… 

Pořád jen jeden nebo dva cviky, dokola, bez originality, bez nejmenší změny? Bohužel, to je zcela špatný přístup! Mnohem lepší bude protočit více různých cviků, cvičení doma s vlastní váhou může obsahovat kliky, dřepy, výpady i cyklistické sklapovačky nebo například takzvané dynamické prkno, které je velmi podobné klasickým klikům. Bez změny budete stagnovat, cvičení bude k ničemu. Cílem je zde zahřát co nejvíce svalů najednou, během jednoho cvičebního procesu. Půjde to? Pak si můžete, pokud vydržíte s úsilím, už brzy gratulovat! 
 
Můžete zkusit i hrazdu, žebřiny nebo další pomocníky, cvičení s vlastní váhou pak přinese ještě lepší výsledky a časem můžete zapojit i činky, klasické kardio v podobě rotopedu a orbitreku, posilování na bench a tak podobně. Fantazii se totiž meze rozhodně nekladou, i když začátky mohou být dosti těžké. Přemoci vlastní lenost, zvláště pokud vykonáváte kancelářské povolání, je však mimořádně důležité!
 
Každý klik nebo dřep se počítá, znamená o trochu lepší kondici, další spálené kalorie navíc. Kolik zvládnete opakování, při správně provedené technice, abyste si nic zbytečně neulehčovali? Přesně tohle je klíčová otázka, u které můžete sledovat postupný pokrok. Nebojte se ale také zapojit moderní technologie v podobě fitness náramků, zapisujte si podrobnosti ze cvičení online a mějte ze sebe radost – pochlubte se úspěchy i na sociálních sítích, blízcí vás jistě podpoří v aktuálním úsilí!
 
-30%
Original price was: 12.190 Kč.Current price is: 8.480 Kč.

Dětské žebřiny přístěnné, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-33%
Original price was: 12.490 Kč.Current price is: 8.380 Kč.

Dětské žebřiny rozpěrné, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-20%
Original price was: 16.890 Kč.Current price is: 13.512 Kč.

Žebřiny se šplhací síti, přístěnné, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-20%
Original price was: 24.890 Kč.Current price is: 19.912 Kč.

Zahradní prolézačka kovová, s přestavitelnou hrazdou, ručkovacím žebříkem, kruhy, visutou hrazdou, lanem a houpačkou

-15%
Original price was: 1.190 Kč.Current price is: 1.012 Kč.

Lanový žebřík pro děti. Délka provazu 230 cm. Dřevěné příčky , šířka 28,5 cm.

-7%
Original price was: 19.900 Kč.Current price is: 18.507 Kč.

Rozpěrná prolézačka s ručkovacím žebříkem, šplhací síti, hrazdou, kruhy, lanem a basketbalovým košem

-5%
Original price was: 1.190 Kč.Current price is: 1.131 Kč.

Šplhací lano pro děti, délka lana 230 cm

-10%
Original price was: 590 Kč.Current price is: 531 Kč.

Gymnastycké kruhy, plastové. Délka provazu 150 cm.

-20%
Original price was: 17.190 Kč.Current price is: 13.752 Kč.

Prolézačka se šplhací síti, rozpěrná, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-15%
Original price was: 590 Kč.Current price is: 502 Kč.

Visutá hrazda, provazy a dřevěná příčka. Délka provazu 180 cm.

-15%
Original price was: 13.790 Kč.Current price is: 11.722 Kč.

Oboustranné žebřiny, rozpěrné, s hrazdou, kruhy, lanovým žebříkem a lanem

-15%
Original price was: 9.590 Kč.Current price is: 8.152 Kč.

Žebřiny s hrazdou, přístěnné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *