Cvičení s dětmi rozvíjí všestranně osobnost, doporučují je i specialisté

V posledních letech se mluví hlavně o nedostatečné fyzické kondici u dětí, které ve škole odbývají tělocvik a nemají žádné sportovně laděné koníčky. A není to jen obezita, co je trápí – přidávají se i četné psychické problémy, to vše samozřejmě i kvůli minimálnímu pohybu. Okřídlené úsloví o tom, že co se v mládí naučíme, ve stáří jako když najdeme, platí zcela beze zbytku.

cvičení pro děti

Zdraví bude lepší po všech stránkách, jen mít trpělivost

cvičení s dětmi na žebřinách
Pravidelný pohyb je důležitý i u těch nejmenších, které můžeme naladit zábavnou formou a připravit je tak na budoucí život. Zkrátka žádné sezení u konzolí, počítačů a televize, neboť při cvičení se vyplavují endorfiny a formuje postava. Kromě toho si najdou děti bezpečnou zábavu, která je určitě jen tak neomrzí.
 
I když mají malý pokoj, stačí klidně jen metr čtvereční – a místo, kde si budou tužit kondici, je hned na světě. Rodiče, kteří nepatří zrovna k domácím kutilům, potěší i velice snadná montáž podobných zařízení, ať už se rozhodnou pro ribstole nebo prolézačky…
 
Co je cílem? Bezpečnost především! Nosnost dosahuje někdy až hranice 150 kilogramů umožní s klidem i zapojení rodičů, i když je sportovní nářadí samozřejmě primárně určeno pro menší děti.

Cviky pro děti

Pro začátek postačí jen pár jednoduchých cviků, když je děti zvládnou, nemine je pochvala a přirozená zvídavost jim jistě nedovolí nezeptat se, jaké další možnosti mají.
– viset na jedné ruce
– přitahovat nohy
– procvičovat zejména hýžďové svalstvo, stehna, ale také biceps a triceps.
Rozhodně nejde o to, abychom měli doma budoucího olympijského vítěze – lásku k aktivnímu sportu ukáže až čas – ale lepší fyzička znamená mimo jiné lepší zdraví, to je zcela beze sporu.
cviky pro děti

Nuda rozhodně nehrozí, náčiní bude hrát všemi barvami 

Žádná šeď a všednost, naopak, prolézačky nebo žebřiny znamenají pestrý rej barev v každém pokoji nebo vlastně také kdekoliv mimo interiér, kde jsou k umístění cvičebních pomůcek vhodné podmínky.
 
Cvičení v domácím prostředí pod dohledem rodičů utužuje společný vztah a dodává sebedůvěru do budoucna, což je také hodně důležité pro adekvátní sociální vývoj vašeho potomka.
 
A v neposlední řadě, kdo si hraje, ten nezlobí (a cvičení je tu stále ještě formou hry, nepřekonáváme se přece ve fitness centrech a nepočítáme si úzkostlivě kalorie…).
 

Například ribstole jsou velkým hitem moderní doby, termín samotný pochází ze švédštiny a v našem jazyce jsme pořád zvyklí na žebřiny, alespoň z předchozí generace a klasických školních tělocvičen. Dnešní modely jsou ale samozřejmě úplně jiné, protože doba jde kupředu mílovými kroky. Bezpečnost je v každém případě zaručená a nabízí se celé desítky různých cviků, záleží jen na fantazii dítěte a rodičů. Nakonec, vaše ratolest si může dát pár chvilek i vzhůru nohama, odměnou bude lepší prokrvení hlavy a mozku – tedy věc nanejvýš důležitá.

kluk s činkou

Stop obezitě a křivým zádům, stačí vhodné návyky v dětství

Samozřejmě, trampolína nebo skákací hrad děti také baví, ale v ohledu cvičení bychom měli být trochu komplexnější. Právě kvalitní ribstole totiž umožní mnohem víc věcí než skákání sem a tam, jsou výškově snadno nastavitelné a při cvičení masírují břicho a další partie těla. Jsou tedy originálním doplňkem pro dětský pokoj, který nevyprázdní vaši kapsu a je skvělou investicí do budoucna…

Na našem webu najdete řadu zajímavých tipů a výrobků pro domácí cvičení s dětmi, například žebřiný pro děti v rozpěrném nebo přístěnném provedení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *