Cvičení s dětmi rozvíjí všestranně osobnost, doporučují je i specialisté

V posledních letech se mluví hlavně o nedostatečné fyzické kondici u dětí, které ve škole odbývají tělocvik a nemají žádné sportovně laděné koníčky. A není to jen obezita, co je trápí – přidávají se i četné psychické problémy, to vše samozřejmě i kvůli minimálnímu pohybu. Okřídlené úsloví o tom, že co se v mládí naučíme, ve stáří jako když najdeme, platí zcela beze zbytku.

cvičení pro děti

Zdraví bude lepší po všech stránkách, jen mít trpělivost

cvičení s dětmi na žebřinách
Pravidelný pohyb je důležitý i u těch nejmenších, které můžeme naladit zábavnou formou a připravit je tak na budoucí život. Zkrátka žádné sezení u konzolí, počítačů a televize, neboť při cvičení se vyplavují endorfiny a formuje postava. Kromě toho si najdou děti bezpečnou zábavu, která je určitě jen tak neomrzí.
 
I když mají malý pokoj, stačí klidně jen metr čtvereční – a místo, kde si budou tužit kondici, je hned na světě. Rodiče, kteří nepatří zrovna k domácím kutilům, potěší i velice snadná montáž podobných zařízení, ať už se rozhodnou pro ribstole nebo prolézačky…
 
Co je cílem? Bezpečnost především! Nosnost dosahuje někdy až hranice 150 kilogramů umožní s klidem i zapojení rodičů, i když je sportovní nářadí samozřejmě primárně určeno pro menší děti.

Cviky pro děti

Pro začátek postačí jen pár jednoduchých cviků, když je děti zvládnou, nemine je pochvala a přirozená zvídavost jim jistě nedovolí nezeptat se, jaké další možnosti mají.
– viset na jedné ruce
– přitahovat nohy
– procvičovat zejména hýžďové svalstvo, stehna, ale také biceps a triceps.
Rozhodně nejde o to, abychom měli doma budoucího olympijského vítěze – lásku k aktivnímu sportu ukáže až čas – ale lepší fyzička znamená mimo jiné lepší zdraví, to je zcela beze sporu.
cviky pro děti

Nuda rozhodně nehrozí, náčiní bude hrát všemi barvami 

Žádná šeď a všednost, naopak, prolézačky nebo žebřiny znamenají pestrý rej barev v každém pokoji nebo vlastně také kdekoliv mimo interiér, kde jsou k umístění cvičebních pomůcek vhodné podmínky.
 
Cvičení v domácím prostředí pod dohledem rodičů utužuje společný vztah a dodává sebedůvěru do budoucna, což je také hodně důležité pro adekvátní sociální vývoj vašeho potomka.
 
A v neposlední řadě, kdo si hraje, ten nezlobí (a cvičení je tu stále ještě formou hry, nepřekonáváme se přece ve fitness centrech a nepočítáme si úzkostlivě kalorie…).
 

Například ribstole jsou velkým hitem moderní doby, termín samotný pochází ze švédštiny a v našem jazyce jsme pořád zvyklí na žebřiny, alespoň z předchozí generace a klasických školních tělocvičen. Dnešní modely jsou ale samozřejmě úplně jiné, protože doba jde kupředu mílovými kroky. Bezpečnost je v každém případě zaručená a nabízí se celé desítky různých cviků, záleží jen na fantazii dítěte a rodičů. Nakonec, vaše ratolest si může dát pár chvilek i vzhůru nohama, odměnou bude lepší prokrvení hlavy a mozku – tedy věc nanejvýš důležitá.

kluk s činkou

Stop obezitě a křivým zádům, stačí vhodné návyky v dětství

Samozřejmě, trampolína nebo skákací hrad děti také baví, ale v ohledu cvičení bychom měli být trochu komplexnější. Právě kvalitní ribstole totiž umožní mnohem víc věcí než skákání sem a tam, jsou výškově snadno nastavitelné a při cvičení masírují břicho a další partie těla. Jsou tedy originálním doplňkem pro dětský pokoj, který nevyprázdní vaši kapsu a je skvělou investicí do budoucna…

Na našem webu najdete řadu zajímavých tipů a výrobků pro domácí cvičení s dětmi, například žebřiný pro děti v rozpěrném nebo přístěnném provedení.

Nakolik užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku přidáte hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Je nám líto, že pro vás tento příspěvek nebyl užitečný!

Vylepšeme tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *