Příchod nového člena rodiny se vždycky pojí s radostí, děti zahrneme láskou a někdy je až trochu rozmazlujeme. Ovšem, je nejvyšší čas vyřešit také praktické záležitosti – pokud máte malý byt, je třeba přemýšlet o stěhování do něčeho většího a když odpadne problém s prostorem, je namístě určit, kde přesně bude dětský pokoj. A také jej odpovídajícím způsobem zařídit, protože malé dítě má své nároky a potřeby. Jak na to? Začátky nemusí být vůbec složité, ale promyslet každý detail, to už přeci jen nějakou chvíli potrvá.

inspirace pro dětský pokoj

Bezpečnost v dětském pokoji je vždycky na prvním místě 

Je jasné, že v dnešní době je na výběr tisíc a jedna možnost, která se dá zanést do finálního projektu. Ten nejlepší dětský pokoj je pak otázkou fantazie, stejně jako finančních možností rodičů. Na paměti musíme mít i bezpečnostní prvky, protože čím menší dítě, tím vyšší nebezpečí úrazu. Ostré hrany do pokoje nepatří, ideálně bychom si měli pokoj po zařízení projít po čtyřech a porozhlížet se kol a kolem po potenciálních problémech (podobně, jako radí nováčkům například zkušení chovatelé koček). Jinak bude vypadat pokoj předškoláků a jinak vybavíme také pokoj dětí školou povinných. Pojďme si tedy dát k dobru trochu zajímavé inspirace…
 
 

Barvy do pokoje pro děti

Pozor na hodně výrazné barvy, které sice na první pohled vypadají dost zajímavě, ale na stěnách nebo větších kusech nábytku budou trochu rušivým elementem – zvláště pro dítě, které poměrně často spí třeba i během dne, takže potřebuje spíš zákoutí plné klidu. Pastelové barvy jsou populárnější než jiné, ale nedělejte nic jen proto, že do sebe vše po stránce barevnosti zapadá, protože důležitá je také účelnost. Tmavší barvy uberou světlo, tak je doplňte bílou, v kombinaci pak nebude tento malý hřích tolik výrazným. Pastelové barvy pak budou jistě lepší než syté odstíny červené a barvy chladné, protože ty mohou vyvolávat negativní nálady (a někdy možná dokonce až deprese, což jistě není žádoucí).
dětský pokoj pro holku barevný
detský pokoj pro holku bílý

Retro styl stále letí, zařiďte dětem svůj bývalý pokoj 

Dekorace, které si vyrobíme podomácku a starší nábytek, který je však stále ve výborné kondici. I tak se dá zařídit dnešní dětský pokoj, při němž se fantazii meze nekladou. A nezapomeňte, zatímco u nejmenších dětí budete mít hlavní rozhodovací slovo vy, u těch, které jsou už v pubertě, bude situace vlastně úplně odlišná. Zkrátka, do vašich návrhů budou vstupovat a měnit je, tak se na podobnou eventualitu připravte, aby nedošlo ke zbytečným sporům a hádkám.
 
Vybavení rozhodně nemusí stát velké peníze, ale postel je zkrátka základ a na matraci šetřit rozhodně nesmíte! Dětská páteř je hodně citlivá a potřebuje dostatečnou oporu. Zatímco školák bude potřebovat pracovnu, předstupeň budoucí kanceláře, tak malým dětem dopřejte trochu hravosti v podobě pohádkových motivů, určitě si pak na nové prostředí zvyknou lépe.
 
inspirace v dětském pokoji

Chlapci ocení modrou, holčičky zase oranžovou nebo červenou

Už víte, jestli se vám narodí syn nebo dcera? V tom případě máte manévrovací prostor zase o něco větší – věk a pohlaví dítěte totiž rozhoduje při inspiraci o zařízení pokoje skutečně o mnohém. Pokud budete mít doma dvojčata nebo chlapce i dívku podobného věku, určitě zkuste třeba kombinaci zelené a žluté, tedy alternativu vhodnou pro něj i pro ni.
Pokoj, kde bude žít chlapec, by mohl nést třeba odstíny modré – holčičkám bude ladit červená, fialová, růžová nebo oranžová. Zelená je o svěžesti a bezpečí, modrá působí relaxačně a žlutá je odjakživa barvou radosti, v případě, že není v místnosti z nějakého důvodu dostatek přirozeného světla, určitě bychom ji mohli při vymalování dětského pokoje zapojit – proč ne?
 
dětský pokoj inspirace
Moderní a vzdušný nábytek pro děti, ale také patřičně rozdělené zóny – na hraní, na spaní, popřípadě v pozdějším věku i na učení. Rozveselte prostor tapetou a nezapomeňte ani na dostatek úložného prostoru, který je klíčový – a s rostoucím věkem dítěte nároky na podobné místo nepochybně jen a jen porostou! Pokud máte dost metrů čtverečních k dispozici, dá se udělat hodně…
 

Trochu sportu hravou formou neuškodí nikomu   

Děti si musí mít kde hrát, to je přeci jasné. Když hrou rozvíjí charakter, fyzickou kondici a další důležité věci, tím lépe! Proč potom nepořídit do jejich pokojů i dětské žebřiny? Zaberou jen minimum prostoru, ale o to víc poctivé práce odvedou. Tohle cvičení je bude bavit, vlastně to ani nebudou brát jako dřinu – spíš jako další zábavu, která na ně čeká vždycky po škole. Ribstole mohou vyzkoušet i ti nejmenší, jde o bezpečnou zábavu pro předškoláky i ty, kteří už nějakou dobu navštěvují třeba první stupeň ZŠ!
 
 

 

prolézačka pro děti se síti v interiéru
proézačka v pokoji pro děti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *