Naši nejmenší milují zábavu, nedají dopustit na zvířata a pohádkové postavičky, chtějí i trochu pohodlí. Hrát si a relaxovat, zabavit se, aby nebylo zapotřebí zlobit rodiče – a dbát samozřejmě i na bezpečnost, protože nábytek s ostrými hranami do dětských pokojíčků zkrátka vůbec nepatří. Kdy by mělo mít dítě svůj první pokoj? Odborníci se shodují, že čas nastal zhruba v období třetích narozenin, pokojíček může být klidně docela malý a propojený s ložnicí rodičů. Čas na větší soukromí přijde až později, ale nezapomínejme, že i menší děti chtějí mít nějakou tu chvilku „jen pro sebe“.

Bezpečí až na prvním místě, nezapomínejte na ně

Hrát si, odpočívat, užívat volna, ale také se připravovat na pevný řád, až přijdou školní povinnosti, protože nic nepůjde v životě ze dne na den – a zvyk je přece železná košile, jak ostatně praví starý slogan. Obecně platí, že životní prostor předškoláka a školáka na prvním stupni ZŠ se zase tolik lišit nebude, proto bude možná lepší investovat do tzv. rostoucího nábytku, který pak stačí jen šikovně přenastavit a nemuset kupovat další a další drahé věci. Rodinný rozpočet přeci není nafukovací, že?
dětský pokoj pro předškoláka
dětský pokoj pro předškoláka kluk na žebřinách
dětský pokoj pro školkáčka
dětský pokoj pro školkáčka kluk na žebřinách

Rošt a matrace aneb bez investice se rozhodně neobejdete. Pohodlí je důležité, ale zdravý vývoj páteře školkáčka nesmí být v žádném případě zanedbán. Dětský pokoj pro předškoláka snese klidně i postel určenou pro dospělého a zcela od věci jistě není ani noční stolek. Klidné osvětlení, které neštípe do očí a umožní prohlížet obrázkové knížky (nebo rodičům četbu pohádek), bychom měli do pokoje předškoláků naplánovat také. A mimochodem, Pokud máte menší byt, určitě oceníte, když pod postelí najdete dodatečný úložný prostor.

 
 

Úložný prostor pro hračky nemůže chybět

Předškoláci žijí ve světě pohádek, kouzel a pastelových barviček. Právě proto potřebují spoustu hraček, neboť ty rozvíjejí jejich fantazii, jemnou motoriku a zabaví je na dlouhé hodiny, což občas docela vyhovuje unaveným rodičům. Dostatek úložného prostoru je velmi důležitý, nezapomínejte na hraní, ale rozvíjejte ducha i jinak – první knížky na sebe jistě nenechají dlouho čekat. Dobré sladění barev je už třešničkou na dortu. Hlavně nezapomeňte děti vést ke zdravému pohybu, neboť právě ten je základem jejich budoucí spokojenosti. Člověk, který pravidelně sportuje, je zkrátka po všech stránkách zdravější…
 
inspirace v dětském pokoji
Moderní a vzdušný nábytek pro děti, ale také patřičně rozdělené zóny – na hraní, na spaní, popřípadě v pozdějším věku i na učení. Rozveselte prostor tapetou a nezapomeňte ani na dostatek úložného prostoru, který je klíčový – a s rostoucím věkem dítěte nároky na podobné místo nepochybně jen a jen porostou! Pokud máte dost metrů čtverečních k dispozici, dá se udělat hodně…

Trochu sportu hravou formou neuškodí nikomu

Děti si musí mít kde hrát, to je přeci jasné. Když hrou rozvíjí charakter, fyzickou kondici a další důležité věci, tím lépe! Proč potom nepořídit do jejich pokojů i dětské žebřiny? Zaberou jen minimum prostoru, ale o to víc poctivé práce odvedou. Tohle cvičení je bude bavit, vlastně to ani nebudou brát jako dřinu – spíš jako další zábavu, která na ně čeká vždycky po škole. Ribstole mohou vyzkoušet i ti nejmenší, jde o bezpečnou zábavu pro předškoláky i ty, kteří už nějakou dobu navštěvují třeba první stupeň ZŠ!
 
 
 

 

prolézačka pro děti se síti v interiéru
proézačka v pokoji pro děti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *