O významu sportovních zařízení pro děti v domácnosti již vyšlo mnoho článků. Fyzická aktivita obecně je považována za zásadní pro vývoj dětí i zdravý životní styl dospělých. Fyzická aktivita pomáhá rozvíjet nejen zdraví dětí, ale také jejich celoživotní vášeň pro aktivní životní styl! Většina dětí má spoustu možností, jak se zabavit mimo domov s kamarády nebo v rámci mimoškolních programů
 
Všechny děti jsou poměrně aktivní a každý rodič se snaží své dítě zaměstnat, aby večer spíše sladce usnulo. Nejčastěji kvůli nedostatku času a energie pomáhají kreslené filmy, počítačové hry a televize. Závislost dětí na pomůckách se tak stává stále rozsáhlejší.
 
děti si hrají na tabletu a telefonu

A jak můžete uprostřed této „závislosti na gadgetech“ pomoci svému dítěti vyrůstat zdravé a silné? Pro začátek byste měli mít doma zdravou alternativu k elektronické zábavě, například oblíbený ribstol. Při hraní na žebřinách je obtížné držet telefon v ruce. A sledování pokroky děti je každým den zajímavější.

kluk na žebřinách

 

Rodiče, nezapomínejte, že právě vy můžete své děti inspirovat svým příkladem. Koneckonců, i pro vás je dobré, když se můžete zavěsit na hrazdu, uvolnit si záda nebo si dokonce procvičit celé tělo. Trénujte společně se svým dítětem, zdokonalujte společně techniku, překonávejte své rekordy a pořádejte malé vzájemné soutěže. Je to skvělý způsob, jak odvést pozornost dítěte od přístrojů a motivovat všechny ke cvičení.

 

Vliv žebřin a domácích prolézaček na vývoj děti

Nyní se podělíme o to, jak žebřiny doma ovlivňují vývoj dítěte.
Zde je pět nejvýraznějších bodů, které rodiče zaznamenali.

1. Koordinace pohybu, smysl pro prostor a sebedůvěra

Začněme tím, co je zřejmé. Mnohé matky si všímají, jak se jejich dětem na hřišti zvyšuje sebevědomí. Cvičením doma má dítě mnohem větší možnost rozvíjet svou obratnost a koordinaci, poznávat své tělo a zlepšovat se každým dnem.
 

2. Posiluje klouby a svaly

Zkoušeli jste viset na kruzích, šplhat po laně nebo jen vylézt na vrchol provazového žebříku? Není to snadné. A zpočátku mnoho dětí nevěří ve vlastní síly, ale měli jste vidět jejich oči, když si všimly svých pokroků! Díky tomuto druhu tréninku se tělo stane silným a pevným a nebude těžké překonat své vrstevníky v jejich fyzické zdatnosti.
 
Cvičení na hrazdě holčička

3. Správné držení těla dítěte a zdravá záda

Každý si z dětství pamatuje, že abyste vyrostli vysocí, zdraví a krásní, musíte nutně viset na vodorovné tyči. Tato rada je stejně aktuální i nyní!
 
pan se přitahuje na hrazdě

4. Prevence plochých nohou

Všechny naše žebřiny jsou vybaveny masážními příčkami. Drobné „masážní pupinky“, které uleví dětským nohám od zbytečné zátěže a zlepší krevní oběh, šetrně pomáhají dětem předcházet onemocněním nohou a udržovat imunitu.
 
Masážní příčky na žebřinách

5. Velké motorické dovednosti

Motorické dovednosti pomáhají dítěti rozvíjet se nejen fyzicky, ale i duševně. Existuje mnoho případů, kdy fyzické cvičení pomohlo při opožděném vývoji řeči.
 

Jak podpořit aktivitu dítěte doma

 
Pohybová aktivita dítěte by se neměla omezovat pouze na pobyt mimo domov. Rodiče mohou své děti udržovat aktivní mnoha způsoby, včetně hraní her s nimi nebo podpory hraní venku během rodinných výletů. Pokud jde o výběr sportovního zařízení pro vaše dítě doma, ujistěte se, že jste provedli průzkum a našli takové, které odpovídá vašim potřebám!
 
 
  1.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *