Chcete si vyrýsovat postavu, zhubnout pár kilo, zesílit, abyste se cítili přímo skvěle – a také měli vyšší sebevědomí? Současně ale nemáte čas chodit do fitness center, protože nemáte žádné poblíž bytu a nechcete vynakládat peníze za drahé permanentky? V tom případě jsou zajímavou alternativou třeba právě žebřiny, díky nimž si pomalu vybudujete posilovnu u vás doma. Vyžadováno je jen minimum prostoru, to však současně neznamená, že bude takový koutek pro cvičení o něco ochuzen, právě naopak! Hrazda na žebřiny a vše důležité a potřebné může být klidně i jen na několika málo metrech čtverečních!

hrazda na žebřiny s boxovacím pytlem

Jeden cvik? Vůbec ne, račte se s námi inspirovat

Klasika za rozumnou cenu, ke které se dá přidat například i boxovací pytel, stejně jako závěsný posilovací systém. Sečteno a podtrženo, díky závěsné hrazdě můžete udělat ještě víc cviků než kdy jindy. Na trhu jsou desítky různých provedení, samozřejmostí je protiskluzová úprava a setkáte se jak s dřevěnou – na pohled elegantnější variantou – tak i kovovou, která má určitě také mnoho do sebe. Hrazdu na žebřiny si lze pořídit jako napevno, tak i ve variantě přestavitelné, tj. s možností udělat si vše tak, jak vám vyhovuje a po půl roce vše zase úplně změnit. Zkrátka svoboda, kterou každý ocení.

 
Sport pro malé i velké, hrazda na žebřiny rozšiřuje možnosti a nezabere zbytečné místo. Pokud chcete procvičit co možná nejvíce svalů a nemít kvůli tomu doma posilovnu velkou jako letištní hala, jde jistě o nejvhodnější volbu. Procvičíte si nejen zádové svaly, ale také prsa, ruce a břicho, dá se vlastně říci, že celé tělo bude v pohybu, ne jako například u rotopedu.
 
žebřiny domácí posilování

Kde potřebujete zesílit? Zkuste třeba shyby

Klasickým cvikem jsou shyby, úzkým úchopem protahujete nejvíce záda, stejně jako širokým úchopem k hrudníku. Naproti tomu široký úchop za hlavou se podílí na zušlechťování širokého svalu zádového. Pokud vám jde spíš o svaly na břiše, přítahy koleny nebo přednožování během visu na hrazdě, podle toho, jak se zrovna cítíte, rozhodně odvedou skvělou práci. A co ruce? Shyby, shyby a zase jen shyby, ty jsou vynikajícím receptem na ruce hrdinů z akčních filmů…
 
V nabídce Suprafort kupříkladu najdete kovové žebřiny s hrazdou TITAN N, které jsou určeny pro teenagery i dospělé cvičence, dají se zajímavě rozšířit – třeba o stojan na činky nebo posilovací lavici – a stačí jim jen pevná zeď (varianta TITAN N zvládne i strop ze sádrokartonu), takže ohledně instalace si nemusíte dělat vůbec těžkou hlavu. Odolá potu i vlhkosti, bude s vámi dlouhá léta.
 
Hrazda na žebřiny má i díky speciálnímu nátěru dlouholetou životnost, nebude jí vadit vzdušná vlhkost, ani sebeagresivnější pot během cvičení. Hrazda se dá jednoduše upevnit podle výšky cvičence, takže vaše o hlavu menší manželka nebo děti si mohou zacvičit stejně tak dobře jako vy. A jak budou děti růst, změní se i hrazda, stačí jen okamžik a nastavíte vše přesně na míru.
Otočíte si podle preferencí a posilujete, neklouzavá povrchová úprava je samozřejmostí. Více variant úchopu potěší aktivní povahy, které chtějí pořád zkoušet něco nového a pozorovat efekt na svalstvo a tělo jako celek. Teď už zbývá jen, jestli preferujete dřevo – klasiku – nebo kov, tedy materiál, který unese skoro vše a dají se na ně zavěsit i zajímavé doplňky podle vašeho výběru.
 
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *