Chcete si vyrýsovat postavu, zhubnout pár kilo, zesílit, abyste se cítili přímo skvěle – a také měli vyšší sebevědomí? Současně ale nemáte čas chodit do fitness center, protože nemáte žádné poblíž bytu a nechcete vynakládat peníze za drahé permanentky? V tom případě jsou zajímavou alternativou třeba právě žebřiny, díky nimž si pomalu vybudujete posilovnu u vás doma. Vyžadováno je jen minimum prostoru, to však současně neznamená, že bude takový koutek pro cvičení o něco ochuzen, právě naopak! Hrazda na žebřiny a vše důležité a potřebné může být klidně i jen na několika málo metrech čtverečních!

hrazda na žebřiny s boxovacím pytlem

Jeden cvik? Vůbec ne, račte se s námi inspirovat

Klasika za rozumnou cenu, ke které se dá přidat například i boxovací pytel, stejně jako závěsný posilovací systém. Sečteno a podtrženo, díky závěsné hrazdě můžete udělat ještě víc cviků než kdy jindy. Na trhu jsou desítky různých provedení, samozřejmostí je protiskluzová úprava a setkáte se jak s dřevěnou – na pohled elegantnější variantou – tak i kovovou, která má určitě také mnoho do sebe. Hrazdu na žebřiny si lze pořídit jako napevno, tak i ve variantě přestavitelné, tj. s možností udělat si vše tak, jak vám vyhovuje a po půl roce vše zase úplně změnit. Zkrátka svoboda, kterou každý ocení.

 
Sport pro malé i velké, hrazda na žebřiny rozšiřuje možnosti a nezabere zbytečné místo. Pokud chcete procvičit co možná nejvíce svalů a nemít kvůli tomu doma posilovnu velkou jako letištní hala, jde jistě o nejvhodnější volbu. Procvičíte si nejen zádové svaly, ale také prsa, ruce a břicho, dá se vlastně říci, že celé tělo bude v pohybu, ne jako například u rotopedu.
 
žebřiny domácí posilování

Kde potřebujete zesílit? Zkuste třeba shyby

Klasickým cvikem jsou shyby, úzkým úchopem protahujete nejvíce záda, stejně jako širokým úchopem k hrudníku. Naproti tomu široký úchop za hlavou se podílí na zušlechťování širokého svalu zádového. Pokud vám jde spíš o svaly na břiše, přítahy koleny nebo přednožování během visu na hrazdě, podle toho, jak se zrovna cítíte, rozhodně odvedou skvělou práci. A co ruce? Shyby, shyby a zase jen shyby, ty jsou vynikajícím receptem na ruce hrdinů z akčních filmů…
 
V nabídce Suprafort kupříkladu najdete kovové žebřiny s hrazdou TITAN N, které jsou určeny pro teenagery i dospělé cvičence, dají se zajímavě rozšířit – třeba o stojan na činky nebo posilovací lavici – a stačí jim jen pevná zeď (varianta TITAN N zvládne i strop ze sádrokartonu), takže ohledně instalace si nemusíte dělat vůbec těžkou hlavu. Odolá potu i vlhkosti, bude s vámi dlouhá léta.
 
Hrazda na žebřiny má i díky speciálnímu nátěru dlouholetou životnost, nebude jí vadit vzdušná vlhkost, ani sebeagresivnější pot během cvičení. Hrazda se dá jednoduše upevnit podle výšky cvičence, takže vaše o hlavu menší manželka nebo děti si mohou zacvičit stejně tak dobře jako vy. A jak budou děti růst, změní se i hrazda, stačí jen okamžik a nastavíte vše přesně na míru.
Otočíte si podle preferencí a posilujete, neklouzavá povrchová úprava je samozřejmostí. Více variant úchopu potěší aktivní povahy, které chtějí pořád zkoušet něco nového a pozorovat efekt na svalstvo a tělo jako celek. Teď už zbývá jen, jestli preferujete dřevo – klasiku – nebo kov, tedy materiál, který unese skoro vše a dají se na ně zavěsit i zajímavé doplňky podle vašeho výběru.
 
 

Nakolik užitečný byl tento příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku přidáte hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Je nám líto, že pro vás tento příspěvek nebyl užitečný!

Vylepšeme tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *