Vybíráme gymnastické žebřiny

Žebřiny na cvičení se postupem času hodně změnily. Dnes jsou součástí složitých sad s gymnastickými doplňky. Mohou tvořit celé domácí tělocvičny nebo základ pro domácí hřiště. Při výběru gymnastických žebřin do domácnosti stojíme před nejdůležitější otázkou: „jak správně vybrat žebřiny do domácnosti, aby splňovaly očekávání všech uživatelů a zároveň byly přizpůsobeny dekoru a technickým požadavkům místnosti?“ Jsme zde, abychom rozptýlili všechny pochybnosti a poskytli vyčerpávající odpověď. 

Vyvstává mnoho otázek, od způsobu instalace sportovních žebřin, přes výběr barvy a materiálu konstrukce až po výběr dalších tréninkových nebo herních doplňků. V tomto článku naleznete odpovědi, aby byl váš výběr co nejvhodnější.

Je montáž rozpěrných žebřin bezpečná?

Montáž strop-podlaha spočívá ve využití systému teleskopických sloupků, díky kterému se gymnastické žebřiny umisťují mezi dvěma plochami maximálně rozepřené a stabilní. Daný systém montáže byl vyvinut s důrazem na detaily pro běžné použití. Gymnastické žebřiny rozpěrné umožňují montáž kdekoli v našem domě, bez zásahů a vrtání do zdí, dokonce i uprostřed místnosti. Protože když jde o hru, děti se nezaměřují na pravidelnost a pořádek.

Detailní kroky montáže rozpěrné sestavy lze sledovat ve videonávodu. Podmínkou pro rozpěrnou montáž je neexistence zavěšených stropů, protože sádrokarton není dostatečně pevný materiál a pod tlakem rozpírající síly by mohl být poškozen. Zároveň rozpěrné žebřiny pro cvičení neškodí pevným stropům nebo panelům díky opěrkám o průměru 8 cm, které rozkládají bodový tlak na celou plochu stýkající se s opěrkami. Výhodou rozpěrných gymnastických žebřin je možnost prodloužení o 26 cm.

děti na žebřinách

Žebřiny přístěnné

Žebřiny přístěnné jsou základním modelem, který zaujímá pouhých 0,6m2 v místnosti, jako například hit prodeje žebřiny Atlant N nebo více rozšířený set obsahující žebřiny a různé doplňky jako lezecká síť, lezecká stěna, hrazda pro cvičení a řada jiných gymnastických doplňků. Ať tak či tak, spojují je charakteristické rysy pro přístěnné, které je dobré zvážit při rozhodování o koupi:

  • jejich montáž vyžaduje zásah do zdí, je nutné vrtání
  • u většiny modelů jsou součástí balení rozpěrné hmoždinky a šrouby
  • modely přístěnných gymnastických žebřin umožňují, že jejich kotvicí konzole jsou nastavitelné ve výšce, což umožňuje obejít radiátor, výklenky ve zdi nebo jiné překážky
  • také přístěnné gymnastické žebřiny lze prodloužit směrem nahoru pomocí přídavných dílů
  • je dobré předem zjistit, jaká je konstrukce zdi, ke které chceme žebřiny pro děti namontovat. Pokud jsou to duté cihly nebo porotherm, je vhodné si dodatečně pořídit chemickou kotvu stabilizující hmoždinku ve zdi

Výběr a péče o žebřiny

Při výběru žebřin je také důležité zvážit materiál, z kterého jsou vyrobeny. Nejčastěji se setkáváme s dřevěnými žebřinami, které jsou nejen esteticky příjemné, ale také pevné a odolné. Kovové žebřiny mohou být vhodnou volbou pro ty, kteří hledají vyšší odolnost a delší životnost.

Je také důležité myslet na údržbu žebřin. Dřevěné žebřiny vyžadují pravidelnou údržbu, jako je očištění a občasné přelakování, aby zůstaly v dobrém stavu. U kovových žebřin je důležité pravidelně kontrolovat a utahovat šrouby a zajistit, aby nebyly vystaveny vlhkosti, která by mohla způsobit korozi.

Bezpečnost především

Bezpečnost je nejvyšší prioritou při používání gymnastických žebřin, zejména pokud jsou v domě děti. Ujistěte se, že žebřiny jsou správně nainstalovány a pevně připevněny. Vždy dodržujte doporučené zatížení a nevystavujte žebřiny nadměrnému zatěžování.

Dále je důležité umístit žebřiny v bezpečné vzdálenosti od nábytku a dalších předmětů, aby se předešlo nehodám při cvičení. Mějte také na paměti, že pravidelná kontrola a údržba pomáhá zajistit dlouhodobou bezpečnost a funkčnost žebřin.

Shrnutí

Výběr správných žebřin vyžaduje pečlivou úvahu o řadě faktorů, včetně typu montáže, materiálu, bezpečnosti a údržby. Zvažte své potřeby a prostor, ve kterém budou žebřiny umístěny, a nezapomeňte na pravidelnou kontrolu a údržbu, abyste zajistili bezpečné a dlouhodobé používání.

-30%
Original price was: 12.190 Kč.Current price is: 8.480 Kč.

Dětské žebřiny přístěnné, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-33%
Original price was: 12.490 Kč.Current price is: 8.380 Kč.

Dětské žebřiny rozpěrné, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-20%
Original price was: 16.890 Kč.Current price is: 13.512 Kč.

Žebřiny se šplhací síti, přístěnné, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-20%
Original price was: 24.890 Kč.Current price is: 19.912 Kč.

Zahradní prolézačka kovová, s přestavitelnou hrazdou, ručkovacím žebříkem, kruhy, visutou hrazdou, lanem a houpačkou

-15%
Original price was: 1.190 Kč.Current price is: 1.012 Kč.

Lanový žebřík pro děti. Délka provazu 230 cm. Dřevěné příčky , šířka 28,5 cm.

-7%
Original price was: 19.900 Kč.Current price is: 18.507 Kč.

Rozpěrná prolézačka s ručkovacím žebříkem, šplhací síti, hrazdou, kruhy, lanem a basketbalovým košem

-5%
Original price was: 1.190 Kč.Current price is: 1.131 Kč.

Šplhací lano pro děti, délka lana 230 cm

-10%
Original price was: 590 Kč.Current price is: 531 Kč.

Gymnastycké kruhy, plastové. Délka provazu 150 cm.

-20%
Original price was: 17.190 Kč.Current price is: 13.752 Kč.

Prolézačka se šplhací síti, rozpěrná, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-15%
Original price was: 590 Kč.Current price is: 502 Kč.

Visutá hrazda, provazy a dřevěná příčka. Délka provazu 180 cm.

-15%
Original price was: 13.790 Kč.Current price is: 11.722 Kč.

Oboustranné žebřiny, rozpěrné, s hrazdou, kruhy, lanovým žebříkem a lanem

-15%
Original price was: 9.590 Kč.Current price is: 8.152 Kč.

Žebřiny s hrazdou, přístěnné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *