Zábava nejen pro dlouhé letní večery, která může mít řadu různých podob. Přesně tak bychom ve zkratce mohli popsat trampolínu, díky níž si užijí nejen malé děti. Vybírat bychom ji měli velmi pečlivě, už jen proto, že trh je plný mnoha levných modelů, které nenabídnou dostatečnou kvalitu, což se bohužel částečně odráží i na bezpečnosti provozu. Pevná konstrukce z oceli, odpovídající certifikace výrobce a důmyslná ochranná síť, která bude dostatečně pružná – to jsou věci, ze kterých nesmíte při výběru nijak slevovat…

trampolina na zahradu

Elegantní prvek pro každou větší zahradu

Obdivovali jsme je všichni – alespoň ještě jako školou povinní – a chtěli jsme je mít za každou cenu doma. Dětská trampolína je k mání v mnoha různých podobách, a to nejen s ohledem na barevné provedení. K většině modelů je přistaven žebřík, jenž usnadňuje vstup těm nejmenším, a pokud budete mít trampolínu na zahradu, je jasné, že oceníte i praktickou plachtu, kterou se konstrukce jednoduše zatáhne při nepřízni počasí.
 
V každém případě platí, že si musíte prohlédnout celou konstrukci. Jsou sváry trubek opravdu pevné, jde o ocel první třídy nebo jen tzv. „kovový odpad“, díky čemuž bude životnost modelu nanejvýš jednu nebo dvě sezony?
 
Co ještě je třeba při nákupu ověřit?
  •  Ocel, která je ošetřená práškovou barvou a galvanizací, je velmi dobře chráněna proti korozi.
  • Ochranný kryt ze síťoviny a PVC znamená jistotu a také delší životnost, nebledne a netrhá se.
  • Nezapomínejte na ochranný kryt pružin na trampolínu. Ten musí být stabilní, i když děti trénují na cirkus.
Pokud vybíráte model, co se bude na zahradě vyjímat i s dalšími prvky, hraje prim určitě zapuštěná trampolína. Instalace si vyžádá čas, ale na druhou stranu ušetříte prostor. Dobře si také rozmyslete umístění, protože změna pak nebude tak snadná jako u klasické venkovní trampolíny pro děti, kterou přenesete z místa na místo snad za minutu. Do třetice pak jistě musíme zmínit i modely, které najdou své uplatnění třeba v tělocvičnách…
 

Trampolína do bytu – vhodné řešení, když nebude přát počasí

Trampolína do interiéru je levnější a lehčí než varianta, která se využívá venku, hodí se do rodinných domů i tělocvičen. Nemusí jít zrovna o trénink na olympijské hry, i když právě skoky na trampolíně jsou pod pěti kruhy už zavedenou tradicí. Spíše v této podobě najdeme vhodný doplněk posilovacího tréninku, žebřin, rotopedu nebo třeba plavání. Nejčastěji se setkáme s kruhovými modely, ale některé mohou mít také tvar obdélníku – záleží na tom, kde bude nakonec umístěn a kam se nejvíce hodí.

Pozor, nejlevnější trampolíny nejsou současně nejlepším řešením – spíše bude lepší porozhlédnout se jinde! Kromě bytelné ocelové konstrukce je také důležité zvolit vhodný průměr a dodržovat předepsané zatížení (resp. nosnost trampolíny). V případě, že přesáhneme doporučený limit, může dojít k nehodě a zranění, pokyny výrobce tedy nelze brát na lehkou váhu.
 
Zatímco pro interiér nebo tělocvičnu se hodí trampolína s průměrem menším než tři metry, trampolína 5m už nabídne na větších zahradách dostatek zábavy vašim dětem i jejich kamarádům. Nebo si chcete zlepšovat kondici během volných jarních víkendů? Samozřejmě, tento druh sportu se přímo nabízí, protože pobaví celou rodinu a spalování kalorií pak jde lehce s úsměvem na tváři, což je pro cvičení opravdu klíčové!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *