Dostat se konečně do formy, shodit přebytečná kila a cítit se dobře, už jen z toho důvodu, že při pravidelném cvičení se vyplavují endorfiny, hormony související s příjemnými pocity. Kdo lenoší, je civilizačními chorobami ohrožen mnohem víc než ten, kdo myslí na zdravý pohyb, nejen v tělocvičnách, ale i na čerstvém vzduchu. Dnes už nemusíte nikam do fitness centra, zvláště pokud by to bylo komplikované z časových důvodů nebo velké vzdálenosti. Cvičit lze i doma, samozřejmě bez složitých strojů a prostorných místností…

 

Jak začít cvičit? žena cvičí

Start bude obtížný, je třeba se trochu překonat 

Co je cílem? Především se přemoci, protože přirozená lidská lenost je věcí velmi složitou. Jak začít cvičit, aby to bylo opravdu efektivní? Střídat různé cviky, neomezovat se jen na činky nebo třeba na rotoped, ale kombinovat a zkoušet nové věci. Pokrok může být vidět už brzy, zvláště pokud začnete už dnes a nebudete nic odkládat na zítřek. Zhruba za měsíc a půl budou podle odborníků vidět první výsledky, nejen na váze, ale i díky lepšímu pocitu ze sebe sama. Nemusíte si klást složité otázky na téma, jak začít cvičit doma – lepší bude nakoupit si pár činek, pořídit rotoped, hrazdu, žebřiny a další náčiní, se kterým budou začátky mnohem efektivnější. Nikdy se neomezujte jen na jednu činnost! Brzy by vás totiž omrzela a úsilí by pak mohlo přijít i zcela vniveč.

 

Zkoušejte a trénujte, třeba vám padne do oka jóga, jinému zase přijde vhod tzv. funkční trénink. A třetí si pak oblíbí kolečkové brusle, zumbu, tenis nebo další pohybové aktivity, při nepřízni počasí se mohou využít ribstole nebo třeba jen rozložená žíněnka, na které budete dělat jednoduché kliky. Nezapomeňte, že hudba motivuje a využijte této věci ve svůj prospěch! A jak začít cvičit při obezitě? Opatrně, pozvolna, ale také s motivací, kdy si sebe sama představíte o deset či dvacet kilo lehčí. Bude vám to mnohem víc slušet, když se pak podíváte na staré fotografie, možná ani neuvěříte!

 

soubor cviků velký

Čas, prostor, ale třeba také pohodlná podložka

 Jistě nemusíme dodávat, že cvičení – to je především rituál, podobný třeba pití čaje nebo sledování oblíbeného seriálu. Zapotřebí je dostatečná motivace, podpora ze strany rodiny a přátel, vlastní vůle, ale třeba také adekvátní pitný režim. Bez lahve s vodou a pohodlné podložky, resp. žíněnky to zkrátka nejde! Jak začít správně cvičit? To znamená především doplňovat tekutiny, které ztratíte při fyzické námaze, hubnutí ani formování svalů by pak nebylo dostatečně efektivní. Otázkou jistě také je, jak začít cvičit a nepřestat, protože i když se na počátku odhodláte, za dva měsíce můžete přejít zase do starých kolejí. Je proto důležité, abyste si vyhradili konkrétní místo a věnovali alespoň půl hodiny volného času třikrát týdně cvičení – bez ohledu na to, jestli s činkami, podložkou nebo žebřinami.
 
Využijte také statistiky! Totiž, pokud přijdou ke slovu moderní technologie, nejen ručička váhy a propocené tričko, budete mít hned jasno, jak začít cvičit ve fitku. Uvidíte vše v detailních číslech, sebemenší pokrok bude zaznamenán v rámci tabulek a grafů. To vše motivuje k dalšímu úsilí, nebojte se proto využít nejnovější elektroniku ve svůj prospěch! Kalorie, které spálíte, ušlé kroky a podobně, to si nenechte ujít!

 

Ke cvičení patří i jóga, která naučí trpělivosti

 Východní učení aneb jogínské cvičení, díky němuž uvolníte ducha a přesvědčíte se, že je lepší v životě raději nic neuspěchat. Když se otážete někoho zkušeného, jak začít cvičit jógu, odvětí vám jistě, že klidně ještě dnes večer – ale musíte mít k tomu klid a duševní pohodu. Pohodlné oblečení je pak dvojnásob důležité, pokud jste si vybrali právě jógu, pravidelné dýchání v upnutých šatech by ani nepřineslo žádané výsledky. Víc, než kdy jindy je důležité hlavně vlastní tempo, možná vám pomohou i nějaké skupinové lekce, kde nepochybně potkáte podobně naladěné lidi. A co třeba osobní trenér?
 
Možná budete raději ve známém prostředí, jak začít cvičit jógu doma pak nebude vůbec složité. Pohodlná podložka, relaxační hudba, především ale dostatek času. Jóga se nesmí uspěchat, klidné a pozitivní vibrace nepřicházejí jen tak – musíte je totiž k sobě aktivně přivolat. Právě jóga také může být první odpovědí, jak začít cvičit po porodu, kdy nechcete zvedat činky a na fitness centrum prostě není čas. Další pohybové aktivity se pak přidají později, jednoduše až budete sami chtít…
 

Činky nebo naopak kardio cvičení?

Záleží na tom, jestli chcete zhubnout nebo si naopak vytvarovat svalstvo. Když si začnete zjišťovat bližší informace o tom, jak začít cvičit s činkami, poznáte, že účelem jistě není nabrat si obrovskou váhu hned na úvod, ale přidávat závaží jen velmi pozvolna, úměrně svým aktuálním schopnostem. Nováčci se při posilování nesmí bát vzít do ruky nejprve malé činky, třeba i pětikilové závaží je na úvod dost. Kdo neudrží opravdu těžkou činku, neprocvičí sval tak, jak by měl – podobně jako při studiu, kariéře nebo kdykoliv jindy v životě, je důležité začít doslova od píky.
Nikdy nezapomínejte na strečink před tréninkem, jenž mnoho začátečníků podceňuje. Na úvod si musíte dát pár minut jednoduchého kardio cvičení, protože tělo se musí rozhýbat, zahřát se na provozní teplotu. Teprve pak můžete posilovat s činkami nebo přejít k obtížnějším cvikům na žebřinách. Tohle je důležité nejen pro mladší ročníky, ale hlavně tehdy, když se ptáte, jak začít cvičit ve 40. Tělo, které není zvyklé na pravidelnou pohybovou aktivitu, by se bez rozcvičky mohlo snáze zranit. Natažený sval je pak v některých případech i záležitostí týdnů, během nichž bohužel ani nebude větší pohyb možný. Nepodceňujte proto přípravu!
 
Pokud tedy hledáte návod, jak začít cvičit ve fitness, vězte, že opravdu nejde o nic složitého. Nehledejte si zbytečné výmluvy, protože jinak neodstartujete nikdy – na konci cvičení se trochu protáhněte, je to stejně důležité jako rozcvička na začátku. Připravte si cvičební plán, střídejte cviky nejen proto, ať se vám pohybová aktivita neomrzí, ale zejména kvůli namáhání co největšího počtu svalů během jednoho odpoledne. Vytrvejte pár týdnů a uvidíte, že efekt přijde – stačí jen chtít a mít pevnou vůli, což je pro začátečníka snad nejdůležitější, ať je cílem (výrazné) zhubnutí nebo třeba jen vyrýsování svalů…
-30%
Original price was: 12.190 Kč.Current price is: 8.480 Kč.

Dětské žebřiny přístěnné, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-33%
Original price was: 12.490 Kč.Current price is: 8.380 Kč.

Dětské žebřiny rozpěrné, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-20%
Original price was: 16.890 Kč.Current price is: 13.512 Kč.

Žebřiny se šplhací síti, přístěnné, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-20%
Original price was: 24.890 Kč.Current price is: 19.912 Kč.

Zahradní prolézačka kovová, s přestavitelnou hrazdou, ručkovacím žebříkem, kruhy, visutou hrazdou, lanem a houpačkou

-15%
Není skladem
Original price was: 1.190 Kč.Current price is: 1.012 Kč.

Lanový žebřík pro děti. Délka provazu 230 cm. Dřevěné příčky , šířka 28,5 cm.

-7%
Original price was: 19.900 Kč.Current price is: 18.507 Kč.

Rozpěrná prolézačka s ručkovacím žebříkem, šplhací síti, hrazdou, kruhy, lanem a basketbalovým košem

-5%
Original price was: 1.190 Kč.Current price is: 1.131 Kč.

Šplhací lano pro děti, délka lana 230 cm

-10%
Original price was: 590 Kč.Current price is: 531 Kč.

Gymnastycké kruhy, plastové. Délka provazu 150 cm.

-15%
Original price was: 13.790 Kč.Current price is: 11.722 Kč.

Oboustranné žebřiny, rozpěrné, s hrazdou, kruhy, lanovým žebříkem a lanem

-20%
Original price was: 17.190 Kč.Current price is: 13.752 Kč.

Prolézačka se šplhací síti, rozpěrná, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-15%
Original price was: 590 Kč.Current price is: 502 Kč.

Visutá hrazda, provazy a dřevěná příčka. Délka provazu 180 cm.

-15%
Original price was: 9.590 Kč.Current price is: 8.152 Kč.

Žebřiny s hrazdou, přístěnné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *