Hrát si a užívat volný čas, mít radost z pohybu, alespoň na chvíli vynechat počítače, tablety a mobily. Dětský svět je plný barev a zábavy. Když do něj vnesete i trochu pohybu, znamená to i pozitivní návyky do budoucna. Až vyrostou, nebudou mít sklony k sedavému životnímu stylu, jenž je i poměrně nezdravý. A v neposlední řadě, děti, které se trochu unaví pohybem, pak večer snadněji usínají a během dne méně zlobí. Ve finále je pak spokojená celá rodina, což je velké plus. Stačí přitom jen málo, děti musí dostat svůj prostor.

Podívejte se, jak se stavěl dětský sen na zahradě – dětské hřiště s pořádným pískovištěm.

dětské hřiště na zahradě

Využijte naplno potenciál kolem domu

Spoustu zeleně, čerstvý vzduch a dětské nadšení z toho, že tráví svůj volný čas s rodiči. Ti si mohou dát venku svou odpolední kávu a být svým ratolestem nablízku. Elektroniky už je kolem nás dost, může jít na chvíli stranou. Možná nemáte doma budoucího sportovce, pravidelný pohyb však nic jiného nenahradí. Je to něco, co můžete v dětech pěstovat každý den, vklad, který se za několik let výborně zúročí. Pokud tedy máte volný prostor na zahradě okolo rodinného domu, byla by škoda jej nevyužít naplno!

 
stavba hriste na zahrade 1
stavba hriste na zahrade 4

Někdy i se zásahem do terénu

Výstavba dětského hřiště nemusí být náročným úkolem, na nějž byste si museli zvát profesionální pomoc. Zvládnete to sami během jednoho volného víkendu, stačí základní nářadí, které používáte při sezónních pracích na zahradě či jinde kolem domu. V našem případě ale chtěli majitele předělat celý prostor kolem hřiště. 

Vše si pečlivě naplánujte, není kam spěchat! Na hřišti nemusí chybět nic z toho, co vaše dítka znají ze školek nebo zelených parků. Velký důraz je kladen hlavně na bezpečnost provozu, což poznáte už při prvním pohledu na konstrukci. Bez ostrých hran, kombinace kovu a plastu znamená dlouholetou odolnost bez ohledu na počasí.

 
stavba hriste na zahrade 5
stavba hriste na zahrade 7

Procvičíte si celé tělo i s dětmi

Chcete se znovu vrátit do dětských let? Žádný problém! Pokud máte mladou mysl nebo se svými potomky rádi dovádíte na zahradě, budete mít spoustu dalších příležitostí, jak se patřičně odreagovat po náročné práci. Dětské hřiště se skluzavkou Juno totiž nabídne nosnost až 100 kg, zacvičit a protáhnout si tělo tedy mohou bez problémů i dospělí. Sportu není nikdy dost, že? Samozřejmě je nutné dbát na bezpečnost provozu a necvičit společně s dětmi. Nosnost je zcela zásadním ukazatelem a přetížit žebřiny nebo kruhy by znamenalo poničení celého hřiště.

stavba hriste na zahrade 9
stavba hriste na zahrade 8

Dbejte také na bezpečnost provozu

Dostatek místa kolem hřiště, to je velmi důležité téma. Děti potřebují při pohybu prostor, měli byste proto vyhradit tomuto záměru místo, kde nejsou v bezprostřední blízkosti keře, stromy, lavička nebo například skleník. Upadnou? Nevadí, to se přece stává! Je důležité, aby šlo o pád, při kterém nedojde ke zbytečnému zranění. Dva metry prostoru do všech stran jsou nezbytné, myslete dopředu a najděte hřišti odpovídající umístění. Malí neposedové určitě ocení, když na ně nebudete dohlížet 24/7, na tomto hřišti ani nic podobného nemusíte. Proč si neodpočinout? Buďte opodál s kávou v pohodlí zahradního křesla, užívejte si práce na zahradě, něco si čtěte – prostě a jednoduše relaxujte tak, jak jste byli vždycky zvyklí!

 
stavba hriste na zahrade 10
stavba hriste na zahrade 11

Údržba hřiště je opravdu jednoduchá

Setřít kapky rosy, shrabat listí, které do prostoru hřiště napadalo během podzimních měsíců. A to je vlastně vše, údržba vám zabere maximálně pár minut. Nehrozí rezivění kvůli dešti, o to se postará kvalitní nátěr a obávat se nemusíte ani větru, protože celá konstrukce je velmi stabilní. Nemusíte se o nic starat a dětem vydrží jejich zábava po celou sezonu. Hřiště můžete mít pod širým nebem, ale klidně i pod pergolou, záleží na řadě okolností a nic není dopředu vyloučeno. Zeptejte se také dětí, kde chtějí mít svůj prostor pro hry! Půjde to i bez velkých zásahů do zahrady, najděte přijatelný kompromis pro celou rodinu.

detska prolezacka na pisku

Zábava pro děti i jejich kamarády

Blýsknout se před svými přáteli, to je důležité i pro nás dospělé. Děti to mají nastavené úplně stejně, takže pokud budou moci na nové hřiště pozvat i své kamarády, nadšení je zcela namístě. Kdo by vlastně odolal takové příležitosti, že? Jak vidíte ve fotogalerii, místa na zahradě bude dost i pro početnější společnost. Takže už stačí jediné – pozvat i rodiče dalších dětí, trochu je poznat a zajistit pro všechny malé občerstvení.

Zvládnete to i bez odborníků

Pokud jde o technické věci, jste téměř bez talentu a přibíjení hřebíku je pro vás takřka až nebezpečné téma? Nevadí, nemusíte být kutil, protože toto dětské hřiště zvládnete postavit svépomocí podle jednoduchého návodu. Jak vidíte, práce jde dobře od ruky, stačí mít jen dostatek chuti začít. Děti se mohou také přidat, vždyť jde i o jejich budoucí zábavu, že? Budou pak mít příjemný pocit, že rodičům trochu pomáhají. A pokud se vám zdá, že jsou u mobilu až moc často a vůbec neposlouchají, co jim říkáte, tímto strhnete pozornost na svou stranu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *