Dětský bazének s míčky, balónky, molitanový

  2.890 

  Dětský bazének molitanový s barevnými balónky, skládací, přenosný

  Katalogové číslo: - Kategorie: ,

  Dětský bazének s míčky, balonky, barevnými kuličkami, molitanový

  Vaše dítě si od první chvíle oblíbí náš molitanový bazének s balónky. Není natolik velký, aby nenašel místo v malém dětském pokoji, ale je dostatečně velký, aby si v něm dítě mohlo pohodlně a s radosti hrát. Dětský bazének s míčky se dodává rovnou s balónky a v přenosné tašce. Můžete ho kdykoliv sbalit a vzít s sebou na návštěvu k babičce nebo na výlet. Bazén a míčky jsou vyrobeny z nezávadných a certifikovaných materiálů.
  Dětský bazének s plastovými kuličkami je ideální jak pro hry uvnitř místnosti, tak i pro zábavu na zahradě nebo na výletě.

   

  Naše bazénky pro děti jsou opravdu výjimečné!

  Výhody ve srovnání s jinými dětskými bazénky

  Na rozdíl od nafukovacích bazénků pro miminka nebo plastových bazénků, které mají velice krátkou životnost, protože je děti brzy propíchnou a bazének se musí vyhodit, vydrží naše molitanové bazénky opravdu léta.

   

  Ve srovnání s velkými molitanovými bazény s balónky nabízí naše bazénky vysokou mobilitu a flexibilitu. Velké bazény jsou těžce přesouvatelné, ale naše molitanové bazénky se mohou jednoduše přemisťovat z dětského pokoje do obyváku nebo na zahradu a ve školce nebo mateřském centru z jedné místnosti do jiné.

  Vážení zákazníci, prodej tohoto modelu byl ukončen. Podívejte se prosím na další výrobky. Děkujeme.

  Prospěšnost bazenků s balonky pro zdraví děti

  Bazének s balónky to není jenom zábava, ale i prokázané prospěšné zdravotní účinky na děti.
  První dětské bazénky se objevily ve Spojených státech a byly použity pouze pro účely zábavy. Brzy o ně projevili zájem pediatři a psychologové. Bylo prokázáno, že hry v suchém bazénku mají pozitivní dopad na zdraví dětí s neurologickým postižením ve vývoji. Proto se bazénkům s plastovými míčky také říká terapeutické bazénky nebo masážní bazénky. Masáž plastovými kuličkami posiluje svaly a uvolňuje napětí.

   

  dětský bazének s kuličkami zabalený

  Bazénky s míčky jsou zajímavým doplňkem nejen pro nejmenší

  Tradice velí, že v každém bazénu by měla být především voda, ale existují i speciální verze, kde se nikdo nenamočí – suché bazénky pro děti s plastovými míčky, které nabídnou příjemnou masáž a nekončící zábavu zejména pro ty úplně nejmladší. A kromě jiného, zračí se zde i pár zdravotních benefitů, na něž bychom jistě neměli zapomínat. V pravém slova smyslu totiž jde o masáž, která ve všech svých podobách přece zahání chmury a nervové vypětí, prohřeje svaly a přinese velmi uvolňující pocit pro celé tělo.

  Bezpečná hra, kterou si lze užít kdekoliv v bytě

  Výhodou těchto molitanových bazénků je, že si je můžete přenést v podstatě kamkoliv. Nejsou vázané jen na dětské pokoje nebo obýváky, třeba během slunečných dnů mohou být na zahradách. Příjemné na dotyk, se snadnou údržbou (lehce omyvatelné), prakticky nezničitelné – přesně takové jsou plastové míčky, se kterými si budou hrát vaše děti. Stoprocentní zdravotní nezávadnost je samozřejmostí, vždyť z téhož plastu se vyrábí například i míče pro rehabilitační cvičení. A pokud jde o samotnou údržbu bazénku, povlak lze jednoduše vyjmout a vyprat v pračce. Hygieně bude vždy učiněno zadost!

  Moderní hračka, která výborně zapadne do každého interiéru. Bazének s míčky je určen pro děti, které dovedou samy sedět, ale pozor, to neznamená, že na ně pak nemají dohlížet rodiče! Míčky hrající všemi barvami děti zkrátka přitahují – to je vyzkoušeno léty praxe. Předškoláci se bezpečně a příjemně unaví, mohou si hrát s kamarády a dopřát pár chvilek oddechu rodičům. A co třeba ideální počet balonků? Obecně platí, že by mohl být mezi 200 a 300, ale určitě také záleží na preferencích vašich dítek. Materiál je velmi příjemný na dotek, takže kontakt s látkou, která lemuje vnitřní i vnější okraje bazénu, nebude pro děti nejmenším problémem. Zkrátka žádná kousavá deka, jak by řekl klasik!

  Jak vybrat suchý bazének s míčky

  Výběr takové hračky by měl být určen velikostí místnosti, kde bude umístěna, ale také tím, jak velké je dítě. Čím větší hračka, tím více zábavy si dítě užije, ale umístění obřího bazénu do malého pokoje není dobrý nápad. Především zahltí místnost, která se stane méně funkční, a omezí prostor pro pohyb. V takovém případě je lepší zvolit menší provedení, aby k němu dítě mělo přístup z každé strany.
  Důležitý je také typ stěn bazénu. Na výběr jsou tradiční z čalounické pěny nebo foukané bazény. První z nich poskytuje větší pohodlí při hraní, ale je o něco náročnější na údržbu. Druhý jmenovaný je oblíbený díky své funkčnosti. Lze jej použít jako suchý bazének s míčky nebo jako mokrý bazén.
  Bazén musí být adekvátní stupni vývoje dítěte. Čím je dítě starší a větší, tím větší by měl být prostor na hraní. Děti si rády hrají s míčky, proto se vyplatí vybavit bazén nějakými dalšími pomůckami. Může to být tunel, pod kterým se dá prolézat, nebo koš na házení míčků. Možností přibývá, protože většina výrobců se snaží svou nabídku zpestřit.

  Proč je dětský bazének s míčky dobrá koupě?

  1. Hra v dětském bazénku je středně náročná fyzická aktivita.

  Vaše dítě si posílí svaly, rozvine vestibulární aparát a vytrvalost a naučí se bezpečně padat. Nemusíte ho přemlouvat, aby „cvičil“. Není to tak snadné, jak to vypadá: musíte udržet rovnováhu a překonat mírný odpor. A i když se dítě po další aktivní hře trochu zapotí, riziko nachlazení je minimální: stačí ho převléknout – a můžete hrát dál. Po hře v suchém bazénu dítě s chutí jí a snadno usíná.

  1. Bazén je vhodný pro děti, které neumějí plavat nebo se bojí vody.

  Pro mnoho rodičů je to již dostatečně silný argument ve prospěch nákupu, protože v takové nádrži není možné se utopit a žádný strach z toho dítě nebude cítit.

  1. Balonky jemně masírují dítě

  Každý míček se opakovaně dotýká těla dítěte a společně vytvářejí masážní efekt. Masáž může být tonizující – pokud si dítě v bazénu aktivně hraje a dělá spoustu „amplitudových“ švihových pohybů rukama a nohama, nebo relaxační – pokud jsou míče spíše jako vodní matrace, na které se dítě může pohybovat.

  Zajímavé je, že dítě si podvědomě vybírá masáž, kterou potřebuje. Přitom prakticky neexistují žádné kontraindikace nebo vedlejší účinky suchého bazénu; vaše dítě nebude zažívat žádné bolestivé pocity, typické pro „klasickou“ masáž.

  1. Dítě se nemusí učit hrát a hry v bazénu jsou bezpečné.

  Díky této jedinečné vlastnosti suchých bazénů si rodiče mohou najít čas pro sebe, odpočinout si nebo se rozptýlit od domácích prací, zatímco se dítě stará samo o sebe.

  1. Míčky pomáhají rozvíjet motoriku a koordinaci pohybů.

  Než dítě dokáže pevně držet míček v ruce, uplyne nějaký čas, a než se naučí přenášet míč z jedné ruky do druhé, házet a chytat, mířit na cíl a nakonec žonglovat, je třeba více „tréninku“ hravých činností. Všechny tyto fascinující aktivity stimulují velkou a malou motoriku, rozvíjejí koordinaci pohybů, střelecké schopnosti, odhad vzd8lenosti a zručnost.

  1. Suchý bazén je vhodný nejen pro samostatné hraní.

  V závislosti na velikosti bazénku se do něj vejdou dvě až tři děti. Ve verzích instalovaných v herních centrech si může hrát i několik dětí najednou. I když vaše domácí verze neumožňuje vstup více než jednomu dítěti, mohou se děti dohodnout a v lezení do bazénu se střídat. Pokud vám dospělý napoví, můžete vymyslet takové hry, kdy jedno dítě bude v bazénu a druhé venku.

  Komunikace s vrstevníky podněcuje rozvoj řeči a myšlení, děti se učí hrát si spolu a mírumilovně řešit konflikty.

  1. Míčky jsou skvělý didaktický materiál

  Kdo v dětství neměl rád počítání tyčinek? Stejnou roli mohou hrát i míče, ale dítě není nuceno sedět u stolu nebo psacího stolu. Lze je počítat, třídit podle barev, umisťovat do různých krabic nebo květináčů a zároveň rozvíjet matematické myšlení.

  1. Hra v suchém bazénu posiluje dětskou páteř

  Děti tráví většinu času v suchém bazénu vleže nebo napůl vleže, opírajíce se o horu míčků. Svaly a vazy, které drží páteř, se uvolní a páteř získá anatomický tvar. Díky tomu se hra v bazénu stává netradiční prevencí problémů s držením těla.

  1. Počet her v suchém bazénu je omezen pouze vaší fantazií

  A ještě lépe – neomezujte je! Nechte své dítě, aby se samo bavilo: nekritizujte, nehodnoťte, nevysmívejte se. Ať mnoho her nebude mít jméno a smysluplný účel, ale vaše dítě získá spoustu pozitivních emocí a zároveň posílí své sebevědomí.

  1. Děti všech věkových kategorií si užijí suchý bazén

  Teenageři starší 10-11 let se možná stydí vlézt do bazénu, ale i oni tajně závidí dětem, které „mohou“ dovádět mezi barevnými míčky. Pokud jde o spodní věkovou hranici – doma a pod dohledem dospělého je to 7-9 měsíců, kdy je dítě schopno sebevědomě sedět.

  Obecná doporučení pro rodiče

  Neexistují prakticky žádné kontraindikace pro hraní v suchých bazénech. Pokud však máte velmi vznětlivé dítě nebo má problémy s pohybovým aparátem, poraďte se s lékařem.

  Nespěchejte s nákupem bazénu pro dítě, které je ještě příliš malé. Klasické určení je od 3 let.

  Velikost bazénu zvolte s ohledem na plochu dětského pokoje nebo herny. Přestože je konstrukce skládací, je mnohem pohodlnější ji jen přikrýt tenkou dekou, aby se na ni neprášilo, než ji po každém hraní skládat kvůli pohodlnému pohybu po místnosti.

  Po hře nezapomeňte odstranit míče z podlahy, aby se nikdo z rodiny nezranil, když na nich ve tmě uklouzne.

  Hmotnost4 kg
  Rozměry100 × 100 × 33 cm
  Výška

  33 cm

  Šířka

  100 cm

  Hloubka

  100 cm

  Barva

  červená, modrá

  Znáčka

  SUPRAFORT

  Video

  Sestavy Suprafort - prezentační video

  Jak zařídit dětský pokoj? Tipy a doporučení

  Jak na ploché nohy? 12 cviků na efektivní tvarování klenby u dětí

  Pohybová aktivita dětí

  Cviky na nohy a zadek

  Cvičení na žebřinách SUPRAFORT

  Cviky na břicho a ruce

  Cviky pro dospělé - protažení svalů

   

  Návod - montáž prolézačky Veselá louka

   

  Návod - montáž prolézačky Minotaur

  Návod - montáž žebřin Atlant N

  Návod - montáž žebřin Atlant R

  Návod - montáž prolézačky Arachnos N

  Návod - montáž prolézačky Minotaur

  1 recenze Dětský bazének s míčky, balónky, molitanový

  1. Katka

   Skvělý bazének. Kvalitní. Míčků je dostatek.

   Barva: modrá x 1

  Přidat recenzi