Pohodlí především – ale důraz je zde kladen také na barevnou variabilitu, protože právě v ní se skrývá hravost dětského věku. Různorodé motivy, kde nechybí pohádkové postavičky nebo zvířátka, kvalitní materiály, které odolají i skutečným neposedům, stejně tak jako třeba nepříznivým povětrnostním podmínkám. Dřevo je krásné, ale vyžaduje jistou údržbu, oproti tomu plast je lehký a snadno se přenáší, cena může být níž než u jiných materiálů, ale po stránce designu se určitě nemusí líbit všem. To jistě neplatí jen pro děti, ale také pro dospělé. Pojďme se tedy podívat na tématiku zahradního nábytku právě z pohledu našich nejmenších…

dětský zahradní nábytek lavice stolek židle

Zahradní nábytek pro děti je pro letní měsíce naprosto ideální


Červenec a srpen, dva měsíce, během nichž nemusejí do školy a mohou se věnovat svým koníčkům a zálibám opravdu naplno. Dětský zahradní nábytek jim letní dny ještě více zpříjemní, posezení s knihou, časopisem nebo zkrátka jen chvilka plná lenošení, pobyt na čerstvém vzduchu ve společnosti kamarádů a kamarádek se přeci vždycky počítá!
 
Pokud jde o výběr zahradního nábytku, varianty jsou tedy v zásadě dvě – plast a dřevo – každý z nich má své pro a proti, u tradicionalistů a romantiků vyhraje na celé čáře dřevo, ale plastový materiál vyniká nízkou hmotností a takřka nulovou potřebou údržby.

Připravte se také na to, že tento nábytek s vámi nebude po celý rok, ale využít se dá jen během sezony, tudíž bude třeba jej někde na zimu skladovat. Nezapomeňte ani na slunečník, který je hodně praktický, zvláště pokud je opravdu pěkný den a děti si chtějí hrát i přes poledne, kdy jsou sluneční paprsky nejnebezpečnější. Mimochodem, podmínkou tu není velký prostor plný zeleně kolem rodinného domku někde na periferii města, zahradní dětský nábytek se bude dobře vyjímat i na terase nebo na prostornějším balkonu, kde ale musí být vše pečlivě zajištěno v ohledu bezpečnosti, neboť opatrný přístup je až na prvním místě!

Stolek a dvě židličky nebo spíše nějak jinak?


Variant je jistě hodně, takřka – při možnostech dnešního trhu – dalo by se říci, že prakticky až neomezeně. Na co brát ohledy a jaké věci si promyslet ještě před tím, než vejdete do obchodu a budete se ptát po konkrétních nábytkových setech? Je jasné, že roli hraje samozřejmě cena, a to někdy i tu vůbec nejdůležitější.
 
Musíte si však ujasnit kromě jiného také…
  • Design. Ten se nemusí vždycky dětem líbit, takže nechystejte žádné překvapení a raději je vezměte do obchodu s sebou. Když budou mít pocit, že vybírají také, budou velmi spokojené.
  • Odolnost. A to zejména vůči povětrnostním vlivům. Neodnese dětský nábytek vítr, když jen trochu zafouká? Co déšť, ostré slunce nebo další věci, které se dají během roku určitě čekat?
  • Praktičnost a pohodlí. Dají se dětské židličky snadno přenášet a zvládnou to hravě i ti nejmenší? Nebo se u stolečku sedí nepohodlně, nenabízí se dostatek místa pro všechny?

Samozřejmě je zapotřebí zmínit i další věci – bude nábytek potřebovat častou údržbu nebo, pokud zvolíte spíše plastovou variantu, nebudete muset dělat prakticky vůbec nic? Když jste si promysleli otázku uskladnění, ptejte se dál, důležité jsou konkrétní rozměry – aneb na místo, které jste si původně vybrali, se musí bezpodmínečně vejít. Ideální bude, když zůstane i nějaký volný prostor kolem, když si děti budou chtít hrát. Možná sem můžete dát i pískoviště, skluzavku, velký slunečník nebo cokoliv dalšího, důležité je mít hlavně opravdu dobře promyšlený plán…

Přírodní ratan, dřevo nebo raději tvrzený plast?


Stolečky z kvalitního dřeva, židličky z prvotřídního plastu, co si vlastně vyberete? Dětský zahradní nábytek má různorodé formy, zatímco plast postačí otírat vlhkým hadrem, přírodní ratan nebo dřevo budou chtít pravidelně ošetřovat – natřít novým lakem, impregnovat – což zabere čas, zvyšuje náklady na údržbu a nemusí tedy jistě každému tak docela vyhovovat. Plast se také snadno přenáší, ale z estetického hlediska není moc na výši, tady je vítězem dřevo, které nabídne eleganci a nádheru za každé situace. Vkusnější materiál, který odolá zubu času, ale je také trochu těžší (což jistě odrostlejším dětem vadit moc nebude).

V letních měsících trávíme s dětmi venku spoustu času a důležitá je hlavně vhodná zábava. Už jen proto, že platí okřídlené úsloví o tom, že kdo si hraje, ten potom nezlobí! A co doplňky? Houpací křesla – nebo rovnou i houpačky, zahradní lavičky, úložné boxy, ale také polstrování pro ještě větší pohodlí, to je ideální kombinace pro každé letní odpoledne. Dětský dřevěný zahradní nábytek má nezaměnitelný vzhled, který oceníte při vytváření útulného prostředí kolem domu. Naproti tomu je pravdou, že dětský plastový zahradní nábytek je skladný, s polštářkem nabídne adekvátní pohodlí a snese i malou spršku vody, když se předškoláci trochu rozdovádějí.

Skládací křeslo nebo prostorná lavice?

 
Variabilita dětského posezení je doslova na maximum, vyberte si mezi křesly, lavicemi i stolečky, eukalyptové dřevo je moderní, borovice zase sázkou na osvědčenou klasiku. Impregnované dřevo, které je kvalitně zpracované, nabídne mnohaletou životnost a bude dětem dělat radost i ve chvíli, kdy už povyrostou do školních lavic. Umělý ratan se ale snadno omývá a údržba zabere jen krátkou chvilku, plast vždy zdatně konkuruje cenou a opravdu kvalitní varianta snese i nálož sněhu. Pokud máte na zahradě i bazén, snad ani nic jiného, než plast nepřichází v úvahu – dřevo, byť nalakované a jinak ošetřené, nebude mít s prostředím, kde cáká voda a je spoustu vlhkosti, moc dobré vyhlídky. Dětský zahradní nábytek může opravdu hrát všemi barvami a určitě byste jej neměli v obchodě vybírat sami…

Přináší pořádnou porci radosti a rodičovskou peněženku nemusí vyjít nijak draho. Zahradní nábytek dětský ve variantě z plastu má pořizovací cenu poměrně nízko, ale dbejte na zdravotní atestaci, zeptejte se i na zemi původu a sami si zboží dobře prohlédněte. Například podezřele nízká cena svádí k zamyšlení, jestli nakupujete správně.
-30%
Original price was: 12.190 Kč.Current price is: 8.480 Kč.

Dětské žebřiny přístěnné, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-33%
Original price was: 12.490 Kč.Current price is: 8.380 Kč.

Dětské žebřiny rozpěrné, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-20%
Original price was: 16.890 Kč.Current price is: 13.512 Kč.

Žebřiny se šplhací síti, přístěnné, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-20%
Original price was: 24.890 Kč.Current price is: 19.912 Kč.

Zahradní prolézačka kovová, s přestavitelnou hrazdou, ručkovacím žebříkem, kruhy, visutou hrazdou, lanem a houpačkou

-15%
Original price was: 1.190 Kč.Current price is: 1.012 Kč.

Lanový žebřík pro děti. Délka provazu 230 cm. Dřevěné příčky , šířka 28,5 cm.

-7%
Original price was: 19.900 Kč.Current price is: 18.507 Kč.

Rozpěrná prolézačka s ručkovacím žebříkem, šplhací síti, hrazdou, kruhy, lanem a basketbalovým košem

-5%
Original price was: 1.190 Kč.Current price is: 1.131 Kč.

Šplhací lano pro děti, délka lana 230 cm

-10%
Original price was: 590 Kč.Current price is: 531 Kč.

Gymnastycké kruhy, plastové. Délka provazu 150 cm.

-20%
Original price was: 17.190 Kč.Current price is: 13.752 Kč.

Prolézačka se šplhací síti, rozpěrná, s přestavitelnou hrazdou, kruhy, visutou hrazdou a lanem

-15%
Original price was: 590 Kč.Current price is: 502 Kč.

Visutá hrazda, provazy a dřevěná příčka. Délka provazu 180 cm.

-15%
Original price was: 13.790 Kč.Current price is: 11.722 Kč.

Oboustranné žebřiny, rozpěrné, s hrazdou, kruhy, lanovým žebříkem a lanem

-15%
Original price was: 9.590 Kč.Current price is: 8.152 Kč.

Žebřiny s hrazdou, přístěnné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *