Bradla na žebřiny, to jsou svaly jako Herkules na počkání
Ve světě posilování jde o jednu z královských disciplín. Pracujete se svou vlastní vahou, a pokud se pohodlně unesete, zasloužíte si pomyslnou medaili ze světového šampionátu! Bradla na žebřiny se snadno instalují a rozšíříte si díky nim repertoár cviků. Procvičíte (nejen) břicho, zapojíte spoustu svalů, o nichž jste možná s mírnou nadsázkou dosud ani netušili, že je máte. Zvláště horní polovina těla a břicho dostanou pořádně zabrat, ale o tom přece každé cvičení je, že?
 
bradla na žebřiny sklopná

Stačí bradla zavěsit – a cvičit můžete už za pár minut

 
Nezáleží na tom, jestli jsou žebřiny dřevěné nebo kovové, ale v praxi se samozřejmě lépe osvědčí varianta číslo dvě. V zásadě jsou také dvě varianty – bradla na žebřiny mohou být buď závěsná nebo také sklápěcí, resp. skládací, obvykle se v obchodech setkáte s oběma názvy. Základní závěsná bradla jsou bez dalších prvků, jako jsou třeba opěrky pro předloktí, jde samozřejmě nejen o věc komfortu. Díky opěrkám lze efektivněji cvičit břišní svaly a pro začátečníky jsou jejich první cviky mnohem méně obtížné. Když budou mít opěrky i pěnovou podložku, cvičence nečekají žádné otlaky na rukou ani malé modřiny, komfort bude na maximu…
 
Výhody sklápěcích posilovacích bradel jsou celkem nasnadě, ušetříte místo, když nebudete cvičit, vlastně o nich ani nemusíte vědět – budou prakticky v jedné rovině s žebřinami a až dostanete chuť posilovat, za pár vteřin budou připravena do akce. Některá mají až neskutečnou nosnost (třeba i v řádu 400 kg, pokud jde o masivní ocelové trubky), pokud jsou zapracovaná do zdi sama o sobě, na žebřinách ale samozřejmě bude maximální zatížení o něčem jiném. Propojená volně stojící bradla jsou právě ta, na která se díváte v TV během olympiád, jsou nejpevnější – ale také nabídnou jen poměrně malý rozsah cviků, byť gymnastiku si na nich obecně procvičíte přímo parádně.
 

Bradla jsou dvě paralelní tyče aneb podle čeho vybírat

 
Základním kritériem je jistě nosnost, ale obligátních 100 kg u bradel na žebřinách určitě postačí, nejen pro děti, ale i pro dospělé. Moderní produkty mají také pěnový úchop nebo polstrovanou opěrku pro záda, díky níž bude cvičení opravdu pohodlné. Výhodou sklápěcích bradel je také skutečnost, že si je namontujete, jak zrovna potřebujete – tedy ve výšce úměrné cvičenci, což se dá snadno změnit, pokud půjdete cvičit vy nebo naopak manželka, děti apod. Efektivní posilovna na opravdu malém prostoru, i když žijete v 1+1, dá se tento prostor dobře skloubit se zbytkem obytné plochy, aniž by komukoliv překážel a vadil.
 
Bradla si můžete vyzkoušet třeba u žebřin TITAN N z dílny Suprafort, které jsou určené k instalaci na zdi a vyjdou vám vstříc i v případě, že nemáte pevný strop a rozpěrný systém je tím pádem příliš velké riziko. Zátěž až sto kilogramů je pro všechny členy rodiny jistě ideální, sklápěcí bradla doplní žebřiny a dopřejí nejen břišním svalům a nohám dobré zázemí pro neustálé zlepšování se. Nikdo neříká, že máte být jako Herkules – ale proč se aspoň hrdinům antických bájí trochu nepřiblížit?
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *