Dětský domeček je místo plné her, kde se vždycky najde něco nového. Důvod je zcela zřejmý, dětská fantazie je totiž naprosto neomezená a funguje snad za každé situace! Mít prostor, kde se dá příjemně odpočívat, ale také tvořit, přeci potřebují snad všechny děti. Společné mají i to, že si s oblibou hrají na dospělé, kteří mají svůj rodinný domek a dělají si v něm, co se jim zlíbí. Tedy s tím rozdílem, že daň z nemovitosti, účty za elektřinu a veškeré starosti zůstávají na bedrech rodičů, protože zahradní domeček pro děti je o něčem docela jiném – přináší pouze radost a spokojenost…

dětský domeček na zahradu

Hrát si na dospělé, to je vždycky velká zábava

Je skvělým doplňkem nejen na hřiště na zahrady, ale vejde se i do interiéru menších bytů. Domeček pro děti je originálním řešením pro unavené rodiče, kteří chtějí své ratolesti zaměstnat a mít klid na odpolední kávu a současně nemít špatné svědomí z toho, že snad něco ve výchově zanedbávají. Děti potřebují mít čas pro sebe, prostor na hry a zábavu s kamarády. A potěší je trochu soukromí, nemusíte je přeci neustále kontrolovat, že? Může být na první pohled jednoduchý, jako starší venkovské stavení nebo vypadat doslova jako z pohádky – zahradní domeček pro děti může být učiněná romantika. Záleží jistě i na vkusu, do výběru vaši nejmenší prostě a jednoduše musí promluvit!
Výhodou je, že jistě nadchnou i kamarády, takže si budou moci odpočinout od elektroniky, šetřit zrak i zápěstí, hrát si na čerstvém vzduchu. Dřevěný domeček pro děti nabídne zdravotní nezávadnost už jen díky přírodnímu materiálu, kvalitní severský smrk nebo například cedrové dřevo splňují všechny důležité předpoklady. Sestavit jej zvládnete velmi rychle, i když nejste zrovna domácí kutil. A pokud budete chtít konstrukci často přenášet, plastový domeček pro děti splní svou úlohu přímo na výbornou! Během zimních měsíců se dá snadno skladovat v interiéru, pestré jsou také možnosti výbavy.
 
Co se mimo jiné nabízí?
  • Bez podlahy nebo s podlahou? Záleží jen na vkusu, děti ji mohou někdy přímo vyžadovat.
  • Pískoviště nebo skluzavka. Domeček může mít spoustu doplňků pro ještě více zábavy…
  • Terasa, okna nebo komín. Záleží jen na fantazii, vybavte si svou vesničku co nejoriginálněji!

Nabízí se i domeček pro děti bazar, neboť nikde není psáno, že musíte nutně kupovat nový model. Někdo má doma už náctileté děti, které si už jen matně vybavují dobu, kdy je podobné hračky opravdu přitahovaly. Pak je namístě předat štafetu dál a potěšit dalších pár dětí, ušetřit doma místo a získat pár korun do rodinného rozpočtu – proč takové šance nevyužít, když je inzerátů (nejen) na internetových bazarech opravdu dost a dost? Bazar dětských domečků je k mání, stačí opravdu jen trochu zapátrat!

 

Na zahradu, ale klidně také do průměrného bytu…

 
Pokud máte rodinný domek se zahradou, všude dost místa, zeleně a radosti, šťastné jsou děti i domácí čtyřnohý mazlíček. Existuje ale nějaká alternativa, když žijete v městském bytě 3+1 a nemáte zrovna nafukovací místnosti? Domeček pro děti do interiéru je dnes už samozřejmostí, nabízí se různorodé velikosti, ze kterých si každá rodina jistě vybere. Malý plastový domeček se vejde do dětských pokojíčků a díky pestrým možnostem vybavení – od sady nádobí po dřevěné tabule s pár křídami na kreslení nebo psaní – nějaká nuda jistě nehrozí. Nástěnné hodiny, truhlíky, a to klidně i s živými rostlinami, děti se alespoň budou mít o co každý den starat, čímž je dobře připravíte do života.
Vhod může přijít i solární osvětlení nebo šindelová střecha, ani pokročilý letní večer nebo drobná dešťová přeháňka nemusí znamenat konec hrám a zábavě. Domeček pro děti do bytu může mít na výšku i méně než metr, a i další parametry, včetně váhy, budou na míru možnostem jednotlivých místností. Složí se i rozloží během pár minut, žádná složitá věta, přibíjení hřebíků a těžká fyzická práce. Spíše jednoduchá skládačka – a děti si budou moci hned hrát. V pokoji, na terase, ale i jinde, záleží pouze na nich…

Montážní návod na zahradní domek pro děti? Jistě, žádný problém

Pokud nepatříte právě k nejzručnějším, možná se obáváte sestavování, neboť domeček pro děti na zahradu vypadá z fotek poměrně komplikovaně. Dveře, okna, malé schůdky i šindelová střecha, jak to jen všechno skloubit dohromady? Se všemi otázkami pomůže montážní návod, jenž se obvykle k domečkům dodává – názorný, plný obrázků, jednoduchých rad, jak si vše usnadnit a nezanedbat otázku bezpečnosti. Mimochodem, když budete hledat vhodné umístění pro takový domeček, mělo by jít o naprosto rovnou plochu, na kterou snadno uvidíte z okna (abyste si mohli děti nenápadně zkontrolovat, jestli snad nedělají zrovna nějakou neplechu). Pozor na zídky, ostré hrany, nerovnosti terénu, možné znečištění a podobně. Důležitá je i stabilita konstrukce, nezapomeňte třeba na vítr.
Nebudete chtít zahradní domek pro děti venku jen během jarní a letní sezony? V tom případě se pak venkovní domeček pro děti změní na variantu do interiéru – jednoduše jej přenesete. Svou roli hrají rozměry a váha, které si musíte ujasnit dopředu. Vejde se tam, kde jej budete chtít mít? Na zimu může být klidně doma, existuje řada modelů, díky nimž si mohou děti hrát i během mrazivých zimních měsíců, kdy se přesunou do interiéru. Zaměřte se také na certifikáty kvality, prověřte si i zemi původu, přečtěte si recenze různých výrobků, ať zjistíte, jestli je zkušenost uživatelů opravdu pozitivní. Co nejvíce informací před nákupem, co nejlepší možnosti pro to, abyste mohli učinit fundované rozhodnutí!

Na výběr jsou obecně dvě možnosti, dřevo a plast

Dáváte přednost spíše přírodním materiálům nebo něčemu, co je moderní a také lehké? Na trhu jsou k mání dvě různé varianty, dřevěný domeček na zahradu pro děti a také verze z plastu, určená někdy spíše pro ty úplně nejmenší děti. Zatímco dřevo si můžete natřít libovolným nátěrem, respektive kvůli vlivům počasí vlastně spíše musíte – plast odolá díky UV filtru i slunečním paprskům a rozhodně se nedá říci, že by byl příští sezonu nějak vybledlý. Pozor na příliš levné výrobky, kde může mít plast nekvalitně opracované hrany, případně se některé části domečku mohou snadno nalomit nebo dokonce utrhnout.
Opotřebení kvalitních materiálů je velmi pozvolné a plast v regálech dnešních obchodů už není žádná pochybná druhá jakost, ba naopak – neuškodí mu prudké slunce ani dlouhodobé deště. Údržba je tedy vlastně nenáročná, ale dřevo je přírodní materiál, který působí velmi elegantně a za tu trochu námahy jistě stojí. V každém případě, pořídíte si domeček na zahradu pro děti na několik příštích let, možnosti jsou velmi široké, stačí se jen rozhlédnout. Dřevěný domeček se do bytu nehodí, alespoň ve většině případů, takže v interiéru se bude vyjímat spíše ten plastový, že?

Látkový domeček aneb třeba indiánský stan

 

Do menších pokojíčků a pro předškoláky je určitě zajímavou alternativou, alespoň dokud trochu nepovyrostou, klidně i látkový domeček pro děti. Nabídne bezpečí, jistotu, spoustu různých motivů počínaje indiánským týpí až třeba po zmrzlinářské auto nebo rovnou obchod. Výhodou je na omak příjemný materiál a pestrá paleta možností, díky nimž si vyberou snad všechny ratolesti, včetně těch nejnáročnějších.

Složený snadno za pár minut i bez použití lepidla? Takový je kartonový domeček pro děti, díky němuž si užijí zábavu i majitelé velmi malých pokojíčků. Výhodou také bude, že si jej noví majitelé mohou vymalovat v souladu se svou fantazií, kartonová lepenka je recyklovaná, velmi lehká a snadno přenosná, současně se opravdu jen tak snadno nezničí – sečteno a podtrženo, výborný materiál!
 
Domeček z kartonu pro děti je také úspornou variantou, která může vyjít rodičovskou peněženku řádově i na stokoruny. S plastovým nebo dokonce dřevěným modelem domku musíme počítat s výrazně vyššími výdaji – byť za ně samozřejmě dostaneme odpovídající kvalitu a společníka pro děti minimálně na několik sezon dopředu.

Zdánlivě obyčejné palety také dobře poslouží

Můžete jej vyrobit i svépomocí, což se rozhodně cení! Z palet se vyrábí moderní nábytek, jsou oblíbené nejen v západním světě a dá se směle prohlásit, že jejich využití je vlastně takřka bez limitu. Domeček z palet pro děti je velmi bytelný a uplatní se i na větších zahradách. Pokud máme i další zahradní nábytek z palet, snad ani není co řešit, že? Pokud máte zahradu plnou vzrostlých dřevin, je domeček na stromě pro děti také jednou z možností – jen si musíte ověřit nosnost a stejně tak by neměla být taková konstrukce příliš vysoko nad zemí. Stromové domky jistě znáte nejen z amerických sitkomů a seriálů, jde o oblíbené místo her a odpočinku, často doslova i napříč generacemi.
Venkovní domeček pro děti si zaslouží i nějaké to příslušenství, koš na basket, pískoviště, ale klidně i skluzavku, jíž ocení hlavně předškoláci. Zkrátka takové malé hřiště, které při slunečných letních dnech ocení vlastně všichni, děti i dospělí, kteří si trochu odpočinou od nekonečného kolotoče hlídání. Když jsou děti venku a mohou si hrát s kamarády, rozvoj slovní zásoby a dalších sociálních dovedností na sebe nenechá dlouho čekat. Je jen věcí představivosti, na co si přesně budou hrát – každý den mohou být někým jiným.
Výběr je tedy vlastně snadný – domeček na zahradu pro děti je určen pro všechny, kteří si chtějí hrát a dobře se bavit. Jak pětiletí, tak i osmi nebo desetiletí, jej zajisté ocení. Společně si mohou hrát i různé věkové kategorie, důležité je být na čerstvém vzduchu, bez televize, tabletu nebo mobilu, cokoliv dalšího už je jen příjemný bonus…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *