Děti jsou plné energie a veselí. Vzhledem k tomu, že děti tráví stále více času uvnitř, je důležité najít způsob, jak je motivovat k pohybu a posilování. Posilování s dětmi může být skvělou aktivitou pro celou rodinu a může pomoci zlepšit jejich zdraví a sílu. V tomto článku se podíváme na to, jak posilovat s dětmi a nabídneme vám návody na některé cviky.

posilovani kluk holka

 

1. Začněte s jednoduchými cviky

Pro začátek začněte s jednoduchými cviky, jako jsou plánky, sklapovačky a výpady. Děti by měly cvičit pod dohledem dospělého.

2. Použijte vlastní tělesnou hmotnost

Děti nevyžadují speciální vybavení na posilování. Použijte své vlastní tělesné hmotnosti a naučte děti, jak cvičit pouze s použitím svého těla.

3. Zapojte celé tělo

Když cvičíte s dětmi, zaměřte se na posilování celého těla. Zahrňte cviky na dolní a horní část těla, jako jsou kliky a výpady, a posilujte také svaly břicha a zad.

4. Dbejte na správnou techniku

Správná technika posilování je důležitá, aby děti měly prospěch z cvičení a aby nedošlo k úrazům. Ujistěte se, že děti cvičí s dobrým držením těla a správnými pohyby.

5. Udržujte cvičení zábavné

Cvičení by mělo být pro děti zábavné a motivující. To můžete zajistit například tím, že budete cvičení prezentovat jako soutěž, nebo použijete nějakou zábavnou hudbu.

6. Zvyšujte náročnost postupně

Postupně zvyšujte náročnost cviků, když si děti zvyknou na jednodušší cvičení. Zvyšování náročnosti by mělo být postupné a děti by jej měly zvládat bez problémů.

7. Cvičte pravidelně

Pro dosažení nejlepších výsledků byste měli cvičit pravidelně. Snažte se cvičit alespoň 3krát týdně.

posilovani holka

 

Jaké jsou nejlepší cviky pro posilování s dětmi?

1. Plánky

Plánky jsou účinný cvik pro posilování břišních svalů a zlepšení držení těla. Začněte s plánkem v poloze na kolenou a rukou a postupně zvyšujte náročnost. Pokuste se zůstat v poloze plánku po dobu 20-30 sekund.

2. Výpady

Výpady jsou skvělým cvikem pro posilování svalů dolních končetin. Začněte postupně a zvyšujte náročnost postupně. Dbejte na to, aby dítě drželo rovnováhu a správné držení těla.

3. Sklapovačky

Sklapovačky jsou klasickým cvikem pro posilování svalů horní části těla. Začněte s jednoduchými sklapovačkami a postupně zvyšujte náročnost.

4. Kliky

Kliky posilují svaly horní části těla, jako jsou bicepsy a tricepsy. Začněte s jednoduchými kliky a postupně zvyšujte náročnost. Pomocí kliků posilujte také svaly břicha a zad.

5. Dřepy

Dřepy jsou skvělým cvikem na posilování svalů dolních končetin. Ujistěte se, že dítě dřepy provádí s dobrým držením těla a správnou technikou.

FAQ

1. Jak často bychom měli cvičit s dětmi?

Snažte se cvičit alespoň 3krát týdně.

2. Kdy můžou děti začít posilovat?

Děti by měly začít posilovat až po 7. roce věku.

3. Potřebujeme speciální vybavení na posilování s dětmi?

Ne. Stačí použít vlastní tělesnou hmotnost pro posilování.

4. Jaké jsou nejlepší cviky pro posilování s dětmi?

Mezi nejlepší cviky pro posilování s dětmi patří plánky, výpady, sklapovačky, kliky a dřepy.

5. Jaké jsou výhody posilování pro děti?

Posilování může pomoci dětem zlepšit zdraví a sílu, zlepšit držení těla a snížit riziko zranění při sportování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *